Zavrieť

Porady

Je možné kúpiť časť parcely od viacerých vlastníkov,okrem časti, ktorá je zaťažená exekučným titulom?

Rada by som kúpila časť parcely, ktorá je v súčasnosti v obvode, v ktorom prebiehajú jednotné pozemkové úpravy. Sama vlastním v tomto obvode parcelu, ktorá je však malá na to, aby som mohla dostať samostatnú parcelu.Parcela, ktorej časť chcem dokúpiť, je v spoluvlastníctve 13 osôb z nich 6 súrodencov, z ktorých 1 má na svoj podiel exekučné záložné právo v prospech viacerých veriteľov. Ako mám postupovať, aby mnou zakúpená časť parcely nebola zaťažená nejakým záložným právom alebo bremenom?

V súčasnosti sa v obvode robia jednotné pozemkové úpravy, v rámci ktorých sa presúvajú parcely, v prípade, že má vlastník viac parciel v obvode, scelujú sa. Vraveli mi, ak sa dohodnem s luďmi, ktorí mi chcú predať scelia môj pozemok s ich časťami, zatiaľ budú v prípade kúpy uvedení na scelenej parcele podielnici, potom po potvrdení vkladu do katastra sa vraj prepíše na ich diely moje meno. Aspoň tak som to pochopila ja. Neviem, či je to skutočne tak.
Naposledy upravil vcielka85 : 21.10.14 at 18:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    ak by ste kúpili spoluvlastnícke podiely (ďalej len "SP"), mimo SP, ktorý je zaťažený exekučným záložným právom, mali by ste sa šancu dostať aj k tomu exekvovanému SP a to tak, že v prípade jeho predaja by bol exekútor povinný vás (ako už jediného ideálneho spoluvlastníka popri spoluvlastníkovi, proti ktorému je vedené exekučné konanie) upovedomiť o predaji nehnuteľnosti (SP), na ktorého kúpu by ste mali podľa exekučného poriadku predkupné právo za cenu podľa znaleckého posudku.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na dlhé lakte je to, nakoľko :

    PODIELOVÉ SPOLUVLASTNÍCTVO
    O spoluvlastníctve hovoríme vtedy, ak vec je vo vlastníctve viacerých subjektov bez toho, aby bola reálne rozdelená. Všetky tieto osoby sú tak považované akoby za jedného vlastníka spoločnej veci. Rovnaké práva a povinnosti, ktoré má jediný vlastník veci, v prípade spoluvlastníctva prislúchajú všetkým spoluvlastníkom.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Čiže najprv by sa musel realizovať geodet, ktorý by rozmeral parcely podľa vlastníckých práv a vytvorili by sa nové LV.
    - Následne dáš ponuku dotyčným na odkúpenie ich parciel.
    -Parcelu zaťaženú exekúciu necháš bokom.
    -Prípadne vyplatíš veriteľov a spíšeš zmluvu, kde bude majiteľ parcely Tvojim dlžníkom
    vcielka85 V súčasnosti sa v obvode robia jednotné pozemkové úpravy, v rámci ktorých sa presúvajú parcely, v prípade, že má vlastník viac parciel v obvode, scelujú sa. Vraveli mi, ak sa dohodnem s ľudmi, ktorí mi chcú predať scelia môj pozemok s ich časťami, zatiaľ budú v prípade kúpy uvedení na scelenej parcele podielnici, potom po potvrdení vkladu do katastra sa vraj prepíše na ich diely moje meno. Aspoň tak som to pochopila ja. Neviem, či je to skutočne tak.

    Je možné kúpiť časť parcely od viacerých vlastníkov,okrem časti, ktorá je zaťažená exekučným titulom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.