Zavrieť

Porady

Potvrdenky k podaniu daňového priznania!!!

Ahojte milí Poraďáci,

chcela by som sa s vami podeliť, o dnešný "šok" na daňových úradoch v KE.

TOTIŽ: od včera vyšiel vraj nejaký príkaz, že nám už nemôžu potvrdzovať kópie daňových priznaní, ale že musíme vypisovať potvrdenky o podaní daňových priznaní, a tam dostaneme pečiatku, že sme dané daňové priznanie podali.

V KE máme 5 daňových úradov, ja som bola na troch. Každý DU má iné tlačivo, inak sa vypisuje ... na IV. boli vcelku ústretový, potvrdili kópiu, dostala som tlačivo vo formáte A4 pre budúcnosť, aby som si ho skopírovala a pri najbližšej návšteve použila.
Na DU KE II. a III. stoji jedna teta pred podateľňou a pýta sa: "Potrebuje niekto potvrdenky?" Samozrejme, každý na ňu pozerá, že čo vlastne sa pýta, že aké potvrdenky, každému to vysvetľuje, že kópie daňových priznaní sa už nemôžu potvrdzovať, že sa musia vypisovať potvrdenky.
Tak som sa tam usadila, vypísala 10 potvrdeniek, keďže ani toľko nemala, tak rozdala potvrdenky, ktoré mala, šla hore ďalšie okopírovať, ak ste prišli práve v tej chvíli, tak ste si na to museli počkať.
Každé potvrdenie je iné, iná veľkosť, iný systém vypisovania !!!!
Poviem vám, bol to riadny chaos, každý sa rozčuľoval, hľadal pero, miesto na vypisovanie ...

Tak som sa tam rožčúlila:
1. nemáme dosť vypisovania? treba nám ďalšie papiere, lebo ich máme málo!!!
2. NAČO je na daňových priznaniach OSOBITNÉ OKIENKO, ktoré slúži na potvrdenie o prijatí daňovým úradom??? načo ďalší papierik? ktorý treba vypisovať, pripárovať k správnemu daňovému priznaniu, nestratiť ho, atď.???

No poviem Vám, som z toho riadne rozhorčená, a som VEĽMI ZVEDAVÁ, či nám niekto vysvetlí, z akého dôvodu bola zavedená ďalšia (podľa môjho názoru) NAVYŠE BYROKRACIA???!!!

Luckasari
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sme zdesení už dlhšiu dobu
http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=tla%E8ivo
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Tak v PP to funguje už dávno, pokiaľ viem, tak jednotné tlačivko neexistuje ani tu, ale pokojne ti dajú pečiatku na to, ktoré si " vytvoríš " sama.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja som z toho zdesenia ani nehľadala, či sa tu už o tom písalo ...
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Toto v SI funguje už 5 rokov
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj v MI to stale bolo potrebné písať na stroji, na všetky tlačivá len na žiadosť o daňový bonus nie. Inak na prehľady, hlásenia a DP je to zaužívané roky. No a my sa prisposobujeme.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

A poviem vám aj ja jednu perličku.
Som zo Žiliny a tu máme dva DU. Ja konkrétne patrím na dvojku a musím
povedať, že sú tam veľmi milé osôbky a dokonca tam som nevypisovala to potvrdenie ja, ale pani pri okienku.
Fajn, majú prácu navyše, som si pomyslela.

Lenže, ja som robila DPH jednému klientovi, ktorý patrí na jednotku DU a keď dnes podával DPH, tak mu tá pani pri okienku povedala, že vraj načo mu je potvrdenie. Však DPH, ktorú odovzdal už zmeniť nemôže.
Tak chudák odišiel bez potvrdenia, že odovzdal DPH.
To je ale "trúbka" čo ?
Vraj na čo mu je potvrdenie ?
Videli ste toto už niekde ?

Som ho tam poslala znova, nech tam stojí, kým mu nedá potvrdenie.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Jara
Aj v MI to stale bolo potrebné písať na stroji, na všetky tlačivá len na žiadosť o daňový bonus nie. Inak na prehľady, hlásenia a DP je to zaužívané roky. No a my sa prisposobujeme.
dokonca na stroji??? čo je to stroj???
akože písací stroj som nikdy nemala a určite si ho kvôli daňovému úradu ani len nepožičiam, nieže kúpim ... v dnešnej dobe počítačov!!

ako ja som z toho dosť šokovaná, že píšete, že niekde to už takto dlhšie funguje ... a stále nechápem, načo sú potom na daňových priznaniach tie prázdne okienka na potvrdenie!! sú tam na to, aby ostali prázdne?? akože fakt nerozumiem!!
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Moje skúsenosť s DU:"Aké potvrdenie si vyrobíte(forma, vzhľad...), také Vám potvrdíme." Ale potvrdenie o podaní priznania na DPH sme si ešte v živote nepýtali. Sme mesační plátcovia, ešte sme problémy nemali. Neviem si predstaviť, že dnes utorok by mi niekto nejaké potvrdenie dal.(nie sú hodiny pre verejnosť a DU je zabarikádovaný).A u nás zabarikádovaný DU znamená-ochránený lepšie ako atómový kryt.Pred dverami je schránka a do tej sa priznania hádžu. Keď nie sú hodiny pre verejnosť(u nás dni útorok a štvrtok), tak sa na DU ani nedovoláte.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ja mám skúsenosti z daňovými úradmi v troch mestách Nitra-Lužianky, Topoľčany, Šurany. A to takéto:
-potvrdia mi kópie všetkých daňových priznaní, hlásení no proste všetkého.
-potvrdia mi aj vlastné tlačivo o podaní daňového priznania.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

aj z Ružomberka upravené
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Katarína STR
Akože nie su u vás hodiny pre verejnosť ?
Veď podateľňa je otvorená /teda aspoň u nás/ každý deň.
A potvrdenie predsa musíš dostať, ak nejaký doklad donesieš na DU.
To ho tam dáš len tak ?
A čo ak sa niekde stratí ?
Ako dokážem, že som ho vôbec podala ?
Ak by nebola pokuta za nepodanie, tak by mi to bolo jedno.
Veru tak, hodiny pre verejnosť sú presne určené. Ak nie sú, dvere sú zamknuté. Posielame všetko radšej poštou a doporučene. Ale dnes som priznanie na DPH hodila do schránky, dúfam že sa nestratí. Ste ma vyľakali.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Čítajúc vaše problémy s daňovými úradmi som vďačná za systém práce toho nášho (Dolný Kubín), práve dnes som bola zaniesť dph, súhrnný výkaz a poukázanie 2%. Zo všetkého mi pán v podateľni (aj z tých 2%) potvrdil bez akýchkoľvek problémov kópie.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Jeden nevie, či sa má smiať alebo plakať
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

účtovník 007
Veru tak, hodiny pre verejnosť sú presne určené. Ak nie sú, dvere sú zamknuté. Posielame všetko radšej poštou a doporučene. Ale dnes som priznanie na DPH hodila do schránky, dúfam že sa nestratí. Ste ma vyľakali.
To som fakt nechcela.
Ale je pravda, že mám zlú skúsenosť s DU, takže ja vždy musím mať potvrdenie o podaní dokumentu.
Inak tam dokument nenechám.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ono všetko záleží od pracovníčok, ktoré na príslušnom DU pracujú.
Niektoré sú veľmi ochotné a milé, ako napríklad moja skúsenosť na DU II v Žiline.
Tam potvrdenie vypisujú pracovníčky a nie daňovníci.

Druhým asi uteleli včely , alebo sú nedostatočne spokojné so svojím životom a preto si zlosť vybíjajú na daňovníkoch.
Potom to vyzerá, ako by sme ich otravovali.
Naposledy upravil Katarína STR : 25.04.06 at 13:16
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katarína STR
Ono všetko záleží od pracovníčok, ktoré na príslušnom DU pracujú.
Niektoré sú veľmi ochotné a milé, ako napríklad moja skúsenosť na DU II v Žiline.
Tam potvrdenie vypisujú pracovníčky a nie daňovníci.

Druhým asi uteleli včeli, alebo sú nedostatočne spokojné so svojím životom a preto si zlosť vybíjajú na daňovníkoch.
Potom to vyzerá, ako by sme ich otravovali.
Okrem toho, že súhlasím , vyznačené červeným by sa malo premiestniť do témy " PREKLEPY" , to sa Ti podarilo .
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ale ty. :p
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Hej, všimla som si. :p

Šéf sedí oproti mne, tak sa snažím rýchlo rýchlo písať a on mi skáče do písmenok.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Asi som zaľúbená .
Takéto preklepy nerobím často, len vo výnimočných prípadoch.
Čo je vlastne dnes ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať