Zavrieť

Porady

Fakturovanie - Preprava zo SR do CR

Dobrý deň Vám všetkým.
Prosím poraďte, či je správny tento prípad:
CZ prepravca vyfakturoval nášmu dodávateľovi prepravu tovaru zo SR do ČR. Faktúra je bez DPH.
Náš dodávateľ nám fakturuje však polovicu prepravy. Faktúru nám vyhotovil bez DPH. Je tento postup správny? Ďakujem Vám za pomoc.
Naposledy upravil taiko : 22.10.14 at 08:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    a kde je umiestneny Vas dodavatel ? v ktorom state ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pebbles dodávateľ má tiež SK IČ DPH
    martinez v danom pripade CZ prepravca fakturoval spravne bez DPH, tuzemsky dodavatel prepravu samozdanil a nasledne tuzemsky dodavatel mal podla mojho nazoru fakturovat so slovenskou DPH, nakolko v zmysle §9,4 plati, ze Vas dodavatel danu sluzbu prepravy prijal a zaroven dodal
    Pebbles ja by som to tiež tak riešila, keby aj ,,refakturoval" tak by tam mal dať DPH, keďže sme obaja SR... veľmi pekne ďakujem
    martinez este ma napadlo nieco ineho... v pripade ak tuzemsky dodavatel nie je platitielom DPH, ale ma pridelene iba IC DPH na zaklade registracie podla §7 alebo §7a, potom aj tuzemsky dodavatel fakturuje bez DPH... preverte si ich registraciu
    Pebbles 100 %-nú istotu mám, že nie je registrovaný podľa § 7.... Ešte raz ďakujem.
      zbaliť

    Fakturovanie - Preprava zo SR do CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.