Zavrieť

Porady

Môže matka získať svoje dieťa do opatery, prípadne akým spôsobom ho môže získať ak ho momentálne má v opatere otec dieťaťa?

Matka je slovenka, otec je čech, obaja žijú v ČR, matka chce rozvod, ale aj s tým, aby si dieťa mohla zobrať so sebou na slovensko a žiť tam u známeho. Čo všetko potrebuje k tomu aby mala šancu svoje dieťa získať do opatery? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
8 komentárov     zbaliť
arizona ake stare je dieta?
Miloš Hudák dieťa má 4 roky
ivka70 A z akého dôvodu ma dieťa v opatere otec, ak su manželia?
Miloš Hudák to teraz presne neviem ale asi najskor kvoli tomu ze matka nema trvaly pobyt v CR ale na Slovensku
ivka70 Tak to treba najskôr zistiť, toto sa mi nepozdáva ako dôvod.
arizona to je nejaky divny dovod, tu nieco nehra! Mas naozaj spravne info? . Ved TP sa dava dietatu podla TP matky...nie, ze sa dieta zveri do opatery otca :-O
Miloš Hudák skusim si to este presne overit najblizsie kedy sa bude dat, a potom dam sem hned vediet ako je to presne
Miloš Hudák tak otec ma dieta z toho dovodu v opatere, lebo matka nema ceske obcianstvo nemala vybaveny trvaly pobyt v CR, otec ma dom s rodicmi, tak kvoli tomu dali dieta do opatery otcovi, kedze chceli byvat v CR u jeho rodicov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    v prvom rade podat navrh na rozvod manzelstva a v tomto sudnom konani preukazat, ze sa o dieta vie postarat.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Miloš Hudák a mohli by ste ak sa da este to trochu konkretnejsie popisat ohladom toho preukazania ze sa vie o dieta postarat, co vsetko by tam malo byt?,..tusim ze mala by mat pracu,...
    aa este problem je aj v tom ze byvat na slovensku by mohla len v rodine toho znameho cize u mna, lebo jej vlastna rodina ako jej matka ju z financnych dovodov nechcu k sebe domov prijat.
    alaya1 V takychto komplikovanych pripadoch je lepsie ist to konzultovat s advokatom.
    bubkoch urcite sud nezveri dieta rodicovi ktory sa o dieta nema ako postarat, zvlast ked nema kde byvat ... ked otec preukaze ze ma pracu, ma byt, ma zazemie, ma vyhrate
    Miloš Hudák a co ak to iste preukaze aj matka, ze ma pracu, byt a zazemie?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lenže aj keď dieťa získa do opatery, na trvalý odchod dieťaťa z krajiny jeho pobytu potrebuje aj súhlas otca dieťaťa. Inak to odsťahovaných moze byt považované za medzinárodný únos dieťaťa.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 myslim, ze ak sud zveri dieta do starostlivosti matky, moze dieta s matkou zit v mieste jej trvaleho pobytu- co je asi Slovensko. vsetko sa to riesi na tom pojednavani.
    ivka70 To nie je tak celkom pravda pri medzinárodných manželstvách - za krajinu dieťaťa sa považuje krajina, kde prežilo väčšinu svojho života . Zmena krajiny nie je zmenou, o ktorej moze rozhodnúť len jeden z rodičov, musia obaja, pretože zverením dieťaťa do starostlivosti matky otec nestráca rodičovské práva. Jedine ak by ich bol z nejakej príčiny zbavený, nebude jeho súhlas potrebný. Ak by nesúhlasil, jedine sud moze na návrh matky posúdiť, či taká zmena je v prospech dieťaťa a rozhodnúť.
    Je takých prípadov zopár zverejnených, stačí pohľadať.
    Miloš Hudák ide o to ze otec urcite neda suhlas, pretoze dieta chce aj on
    alaya1 rozhodne sud.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aku hlupost? Lebo sa mi nezda, ze dieta ma v opatere otec,len preto, ze matka nema TP v Cechach? ...
    arizona (4) Miestom trvalého pobytu dieťaťa v čase jeho narodenia je miesto trvalého pobytu jeho matky. http://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-253
    Miloš Hudák dieta ma v opatere otec kvoli tomu, ze ziju v cechach u rodicov jej manzela. Dieta sa narodilo tiez v cechach s tym ze tam budu byvat, matka ma trvaly pobyt na SK a nema ani ceske obcianstvo ale slovenske, a matka v tom case tusim ani nemala pracu, tak preto bolo zverene dieta do opatery otcovi

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Po dobrom to nejde? Azda ten otec nechce dieťa z trucu? Ak ho tak veľmi ľúbia, ľahko sa dohodnú, trebárs na striedavej starostlivosti.
    ivka70 Teda, viem si predstavit vselico, ale fungovanie striedavej starostlivosti, ak rodicia budu byvat v 2 roznych statoch, to teda velmi nie.
    kukučka Možno to budú mať len cez kopec. :-))) Viem, že je to utópia ak nie je ochota. Poznám rodičov, ktorí sa vedeli dohodnúť medzi Kežmarkom a Bratislavou.

    Môže matka získať svoje dieťa do opatery, prípadne akým spôsobom ho môže získať ak ho momentálne má v opatere otec dieťaťa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.