Zavrieť

Porady

Ako sa zaúčtuje zahraničná došlá faktúra, ku ktorej nám prišla oprava?

Ako sa zaúčtuje zahraničná došlá faktúra, ku ktorej nám prišla oprava?Zahraničná došlá faktúra bola vyčíslená s dph, následne sme žiadali vrátenie DPH a následne nám prišla oprava k faktúre, kde je už odpočítaná DPH a dph je uvedená v mínusovej hodnote...Nevedeli by ste mi poradiť ako to naúčtujem?
4 komentárov     zbaliť
zlatica76 ako to vyzerá? Z tvojho popisu si to neviem predstaviť.

Vyzerá to napr. takto:
1. faktúra:
základ - 100 eur
DPH (zahraničná) - 18 eur
spolu k úhrade 118 eur

Opravená faktúra? ako je to tam popísané?
Paulinka117 na tej opravenej faktúre je už tá suma bez DPH a DPH je tam v mínusovej sume...
Papierniková a opravná faktúra má nové číslo alebo je číslo tej pôvodnej faktúry ??
Paulinka117 ono je to tak, že je faktúra napr č.55 aa potom mi prišlo že oprava 111 faktúry 55...ale už čo som sa dnes radila, tak že stačí naúčtovať tú opravu a úhradu budem mať vlastne v plnej sume a keď sa mi vráti DPH tak to spravím cez zápočet napr
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 A do ktorých riadkov vam to taha do dp k dph?tu opravnu faktúru zo zahraničia?
    Papierniková no neťahá, musí sa ručne nadefinovať mínusom do pôvodných riadkov ...
    cinky16 A do ktorých?
      zbaliť

    Ako sa zaúčtuje zahraničná došlá faktúra, ku ktorej nám prišla oprava?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.