Zavrieť

Porady

DAŇOVÁ LICENCIA SA BLÍŽI

Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
DAŇOVÉ LICENCIE boli schválené a preto upozorňujem všetkých, ktorí majú spiace eseročky a nechcú platiť daňové licencie aby tento problém urýchlene riešili. Je treba takéto firmy likvidovať. Dá sa to riešiť aj zlúčením spoločností, ale tento proces je finančne o mnoho náročnejší ako likvidácia. Najdôležitejšie je, aby sa spoločnosť začala zrušovať likvidáciou a návrh do OR so vstupom do likvidácie aby bol podaný ešte v roku 2014. Spoločnosť, ktorá v roku 2014 vstúpi...
Zobraziť viac
DAŇOVÉ LICENCIE boli schválené a preto upozorňujem všetkých, ktorí majú spiace eseročky a nechcú platiť daňové licencie aby tento problém urýchlene riešili. Je treba takéto firmy likvidovať. Dá sa to riešiť aj zlúčením spoločností, ale tento proces je finančne o mnoho náročnejší ako likvidácia. Najdôležitejšie je, aby sa spoločnosť začala zrušovať likvidáciou a návrh do OR so vstupom do likvidácie aby bol podaný ešte v roku 2014. Spoločnosť, ktorá v roku 2014 vstúpi do likvidácie podľa prechodných ustanovení zákona o dani z príjmov neplatí totiž daňovú licenciu ani za obdobie, ktoré predchádza vstupu do likvidácie a ani počas doby kedy je v likvidácii. Ak ale toto v roku 2014 nestihnete, tu už platí iné pravidlo. Ak napríklad v máji pôjdete do likvidácie, za mesiace január až apríl daňovú licenciu už platiť budete musieť. Ešte doplním, že proces likvidácie je náročný proces, trvá cca 4 mesiace a spoločnosť, ktorá likvidáciu chce úspešne zavŕšiť výmazom spoločnosti z OR nesmie mať daňové nedoplatky, nakoľko v takom prípade nedostane od správcu dane súhlas s výmazom z OR a tento súhlas je nevyhnutnou prílohou k návrhu na výmaz spoločnosti z OR. Naša spoločnosť má už cca 10 ročné skúsenosti s likvidáciami spoločností, takže viem o čom píšem.
Autor článku
Viera Čupáková - konateľ
zakladanie sro, zmeny v sro, výlučne elektronicky so zaruč.elektron. podpisom /ZEP/, (šetríme n
ECONOMIC SK s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
už to tu vyššie písal mishok na toto isté som sa pýtala
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Pochváliť
Ďakujem za upozornenie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pochváliť
Rada by som ešte nadviazala na moju tému. Vzhľadom na veľmi nevýhodnú záležitosť a to takú, že z likvidačného podielu by sa mali platiť odvody u spoločníka FO do zdravotnej poisťovne, doporučujem účtovníctvo v rámci možností tak vyčistiť, aby v spoločnosti pre spoločníkov na rozdelenie likvidačného zostatku ostalo fakt čo najmenej. Lebo ak je napríklad firma čistá ako ľalia a má na pokladni 5 000.- Eur, iné neostáva ako to vyplatiť späť spoločníkovi ako likvidačný zostatok. Je mi jasné, že sa jedná o fiktívne vložené peniaze do pokladne, ale účtovne tam sú. Tu existuje jedna výhodná finta a za jeden zmenový poplatok pri elektronickom podaní návrhu na zápis zmien do OR 33.- Eur treba šupnúť ako spoločníka na miesto fyzickej osoby právnickú osobu a to pred ukončením likvidácie. (Ak sa tak neurobilo hneď pri vstupe do likvidácie) . Právnická osoba neplatí zdravotné poistenie. Dokonca u všetkých mojich likvidácií robím ďalší krok výhodný pre mňa a nie pre štát a aj likvidátora dávam ako právnickú osoba. Odmena likvidátora je totiž charakterizovaná ako závislá činnosť. Tiež sa tu vyhnem plateniu odvodov z odmeny likvidátora. Nuž štát nás núti robiť aj akéto kroky. A toto je v rámci zákona úplne čistá vec.
3 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Pochváliť
Teda: Ak PO vychádza daňová povinnosť 1000.- eur (platca DPH), potom nezaplatí 1000, ale len 40 eur. Správne? Ja som to pochopila takto.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Pochváliť
Ospravedlňujem sa, zle som sa vyjadrila - zaplatí 1000 eur
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
Gabhus
Teda: Ak PO vychádza daňová povinnosť 1000.- eur (platca DPH), potom nezaplatí 1000, ale len 40 eur. Správne? Ja som to pochopila takto.
Ak má daň po úľavách a zápočte 1000 eur tak zaplatí 1000 eur (daň na úhradu) a v tom je už aj daňová licencia 960 eur.

Ak by vyšla daň po úľavách a zápočte napr. 200 eur tak zaplatí 960 eur (daň na úhradu).

Pozri si tlačivo DPPOv14_1 riadky 800 až 1001
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Pochváliť
Ja som sa zle vyjadrila, ale myslela som to presne tak - čiže pri takejto výške dane už licenciu neplatí. Ďakujem, poďme už Silvestrovať, či?
0 0
PBEA PBEA

PBEA je offline (nepripojený) PBEA

Pochváliť
Môžem sa poradiť: v tomto roku mi vychádza zisk, ale po odpočítaní starých strát mi výjde 0, mám zaplatiť daňovú licenciu?
0 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

Pochváliť
Daňová licencia je povinná "minimálna daň", kt. bohužiaľ musíme zaplatiť všetci, či vykážeme stratu al. minimálny zisk.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
PBEA
Môžem sa poradiť: v tomto roku mi vychádza zisk, ale po odpočítaní starých strát mi výjde 0, mám zaplatiť daňovú licenciu?
danovu licenciu platia len pravnicke osoby ... zaplatis to, co ti vyjde na r. 1000 v DP PO ako dan na uhradu (a ta je uz aj so zapoctom danovej licencie)
0 0
PBEA PBEA

PBEA je offline (nepripojený) PBEA

Pochváliť
ďakujem..
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

Pochváliť
prosila by som odkonzultovat a poradit, za r.2010-2013 ( DP bod D, riadok 2, str.5 máme stratu, ktoru sme si este neuplatnovali, tym sa tato suma prenesie do r. 4 a do r. 5 len 1/4 tejto straty. To značí, že len do výšky tejto 1/4 je možné odpočítať dan.stratu v roku 2014? A zvysné 3/4 budeme moct uplatnit zase v nasledujúcicich uct. obdobiach? Cize tie 3/4 sa mi dostane do r. 7 stlpec 2? dakujem za pomoc a odsuhlasenie.
0 0
peterf81 peterf81

peterf81 je offline (nepripojený) peterf81

Pochváliť
Ak som vstupil do likvidacie v r. 2014, ale v priebehu r. 2015 zrusim likvidaciu, bude treba doplatit danovu licenciu za r. 2014 ? Dakujem .
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 8, Posledný príspevok: 22.03.14
  2. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 08.03.14
  3. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 14.02.14
  4. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 21.01.14
  5. Príspevkov: 9, Posledný príspevok: 01.01.14