Zavrieť

Porady

Kam to Slovensko speje? Nezamestnanost je sialene vysoka.

profesia.sk
Všetky ponuky (9 284)

nezamestanych je kolko ?

cez 380 000

1praca na 38 uchadzacov.


hm.


no bud neviem pocitat, alebo kde je ZRADA ?
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
3 4
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kam to Slovensko speje? Nezamestnanost je sialene vysoka.
Ty povedz...
Že jaká novinka ...
1 1
Chesapo Chesapo

Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

BXLmiami
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.
3 0
Chesapo Chesapo

Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

A co tak benzin? 98ccka v prahe za 1.26eur, u nas 95tka 1.44eur? pekne pekne, kde su znizovania dani na PHM, ktore niekto sluboval?
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nemyslím len BA.Ale je tu druhá možnosť.Môžeš celý život ukrivdene frfľať.
1 2
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Chesapo
BXLmiami
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.
Že práca je iba v BA, nie je pravda. Ja osobne vybavujem korešpondenčne zakázky po celom Slovensku. Chce to jednu vec - stále počúvať, čo komu chýba.
1 1
Chesapo Chesapo

Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

Ano, aj tu je praca http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-1
dokopy asi 20 miest, takze k tym 10 tisic z profesie mozem pripocitat 20, famozne.

BXL, ja nefrflem, ale poukazujem na fakt, ze prace na slovensku NIET.

Alebo hovoris, ze dnes si najde clovek pracu bezproblemov?

PS: mam vysoku skolu, a 7 rocnu pracu za sebou, ale zmenit ju nejde, lebo ina nie je.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie,nie je to bez problémov pokiaľ nie si lekár,ale kto chce pracovať,prácu si najde.
1 1
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

BXLmiami
ale kto chce pracovať,prácu si najde.
Prace ti daju vsade habadej...len nepytaj za nu prachy respektive nepytaj vela
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.
3 2
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Chesapo
Ano, aj tu je praca http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-1
dokopy asi 20 miest, takze k tym 10 tisic z profesie mozem pripocitat 20, famozne.

BXL, ja nefrflem, ale poukazujem na fakt, ze prace na slovensku NIET.

Alebo hovoris, ze dnes si najde clovek pracu bezproblemov?

PS: mam vysoku skolu, a 7 rocnu pracu za sebou, ale zmenit ju nejde, lebo ina nie je.
A to este keby sa vsetci slovaci vratili zo zahranicia Jednoducho taka je politika na Slovensku uz od samostatnosti! Som hrdy na tuto krajinu
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kn-alka
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.
To je aka praca na 2-3 miestach?
2 0
Chesapo Chesapo

Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

Dufam ze sa bavime o praci, ktora nie je praca za pasom, ale nieco perspektivne. Zdielam tvoj nazor, lenze "nie je bez problemov" je tak trochu zlahcovanie situacie, kedze nezmaestnanych (a to beriem tych skutocne, tj. tych co skutocne chcu pracovat, z rozlicnych dovodov). Nefrflem, len sa pozastavujem nad tym, kam sa SRDCE EUROPY, DRUHE SVAJCIARSKO a KRIZA NAS NEMINIE dostalo. ehm preklep, KRIZA NAS OBIDE... ked sa pomylim, aj pravdu poviem. ide mi o to, ze je to cca stotisic realne hladovych ludi po praci, co maju nejake to PUTO k slovensku (neuznavam nazor ze zdrhat a vzdy sa premiestnovat, som skor loyalny typ) alebo rodinne zavazky, atd. si tu pracu proste nevie najst, a aj ked, najde si nieco ine. Ide mi o princip zivota, kde v roku a to hodne modernom a socialnom, 2014, je zivot len strese, ci prezijem alebo nie. A to si myslime, ze nam robotika pomoze?
Jasne, standart ide vyssie, dnes je vsetko lacnejsie ako v minulosti.
Ale nie je to paradox? internet a mobilne telefony, rychla a lacna doprava, dostupne vzdelanie.
Ale preco teda vidim ludi, co studovali ako o zivot na skolach, v takej biede? Beriem ludi, ktorym verim a vidim na nich, ze nie su lajdaci. Ludi, co len aby prezili a odlozili si 200-300eur max, musia zabit pre pracu 12*5 hodin denne (aj s cestovanim), pretoze ak by necestovali, usetrili by max o 100-150eur menej a nevideli by rodinu?

Pytam sa, obycajnych ludi, ak tu nejaky su, no toto ma byt zivot? zivot v modernom svete, a v srdce europy, druhom svajcairsku a kriza nas obide svete?

neviem kde je problem, ale laicky, ak mam vedro, kde vyteka voda (kradnuci politici), tak logicky, vda ubuda, je jej obmedzene mnozstvo.

zaujimalo by ma, kde by bol svet, a hlavne slovensko, keby sa za kradez, spreneveru a zradu stinahli nie ruky, ale hlavy, a svet, kde by pojem biely kon neexistoval, kedze tak by bolo kradnutie nezmoznene takmer urcite absolutne...

lebo inde, ako laik, problem nevidim, mozno len vo frakcnom systeme financnictva. ale stym by sa dalo popasovat, ak by sa vyriesl ten prvy problem.

zaujmiao by ma, co ak by sa presadili cipy do ludi, ci by potom vedel niekto kradnut.. keby ma clovek len 1 ucet, hotovost by neexistovala a podobne.. ale predpokaldam ze ano, tak ako dnes.

neviem, ale podla mna by to chcelo rozdat nejake tie "modre sluchadla" ak viete o com hovorim.. ale ist nie na panelaky, ale na tu vyssie uvedenu adresu, od Dutyho...

alebo uz tu zavladla taka depka, ze kazdy sa na to vykaslal a pripadne si zije kreativne?

mne ide len o to, ze ako laik, a ak pouzijem zdravy rozum, tak neviem kde toto skonci, uz len logika, rozbite cesty a nie su peniaze, raz ta cela opona musi padnut, otazne je len kedy a co sa potom stane.
2 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
By sa sa čudoval, mám známeho, ktorý pracuje na smeny, v dňoch voľna zasa na druhom mieste nočné + vypomáha v obci na dohodu pri menších prácach.
0 0
Chesapo Chesapo

Chesapo je offline (nepripojený) Chesapo

kn-alka
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.

2-3 prace?

ok, poviem ti nieco, vstavam o 5, aby som stihol vlak o 6, som 5km od stanice, v cielovej stanici som o 7, je to rex, nie os. mhd a som v praci, ak idem sviznym tempom, co idem den co den, o 7 30, logicky, odist mozem 15 30 najskor, nech nie som v minuse, a domov idem mhd + vlak , vsetko na minutu presne! stastie, lebo na iny smer by tam bolo 20-25minut strata, vlak pride, ak nemeska, co casto meska, okolo 17, 17:30 som doma.

kde mam este pracovat?

kedze chcem ako slobodny clovek aj cas na rodinu a hobby (sport?), tak toho vela nemam, ono treba doma aj jest a niekedy aj varit, +30 minut, osobna hygiena +30 minut, prirpava do prace na dalsi den +20minut. a kde je volny cas na RODINU ? a 8 hod spanok? ehm, dovolte mi sa zasmiat.

ak mas na to gule, daj realny priklad, a uvidime, co bude a co zvysi a co maju ti ludia z toho zivota

nie je problem pracovat 20hodin denne, ale daj mi logicky dovod na to, realna sanca, ze taky clovek to dotiahne na milionara za x rokov a potom aby si lezal, je nizka, to by u nas bolo milionarov ako safranu.

chcem absolutne realny priklad, od tych, co tu obhajuju ze "to sa da"

ano da sa, logicky da, ale keby to tak robi kazdy, tak by sa system zrutil, lebo niet rovnovahy.

takze ano, tiez sa pytam aka praca je, ked mam 2-3 zamestnania, to akoze k tej 8 hod si mam pridoit od 15:30 (teleport) 3 hod na dalsiu pracu, potom dojst domov a bez spchry, jedla, ist spat, nech mam aspon 7 hodin na spanok, pricom som nic ine nestihol?

velmi by a zaujimalo, kto z tychto ludi veri na naprikial statny dochodok a kolko odmeny dostane, resp. ci sa ho vobec dozije... ale to uz je debata na dlhsie...


mozno si niekto povie, ved to je normalne, aj na zapade (ano, normalne bolo aj kamizkaze a legalne bolo strelit zidovy zo zadu do hlavu na hlavnom namesti gulku, za isteho rezmiu, takze do prdele s takym "aj spoluziak dostal 5tku na pisomke a ja nemozem?".

takto vyatzeny clovek si tazko uzije vikend.


nepisem len o mojom zivote, ale o zivote mnoho mnoho ludi, s ktorymi sa stretavam a debatujeme, pamatam si ich ako huzevnatych, svedomitych! a na sebe makajucich ludi zo skoly. ich rodicia a rodina je cela, kompletna, pracujuca, surodenci tiez. ucebnicovy priklad!

tak kde je chyba?
5 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A preco by mali byt vsetky ponuky prace na SK zverejnene prave na profesii?
Vela lokalnych ponuk je zverejnovanych len v lokalnej tlaci a pod.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Chesapo

tak kde je chyba?
V našich hlavách. Hľadáš prácu a to je problém. Veď najjednoduchšie je zamestnať sa sám a ten kto má vysokú školu od toho by som automaticky predpokladal že si sám svoj biznis vymyslí a naviaže na seba tých menej vzdelaných. Lenže ak VŠ hľadá zamestnávateľa tak kto má zamestať tých SŠ, UŠ... ? Nariadením strany a vlády ťažko vzniknú reálne potrebné pracovné miesta. Maximálne tie kúpené a dotované. Aj v zahraničí to vidím. Dobre je tam, kde si ľudia miesta vytvárajú sami, úspech prechádza z generácie na generáciu a makajú na svojom a podľa seba. Akurát nemajú tie sociálne výhody ako dovolenka platená zamestnávateľom, OČR, gastráče a 8-hodinovú pracovnú dobu. Takže je treba preskočiť všetky tie polená od našej milovanej vlády, ktoré neustále hádže SZČO a SRO a makať od nevidím do nevidím a vybudovať svoj biznis. Neobzerať sa napravo ani naľavo, nezávidieť a dopriať aj iným.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Chesapo
BXLmiami
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.
Myslim,ze vela nechyba a budu tu-Ba vsetci.....som rodena aj moj chlap aj decko...chlap 4 rok maka v De,decko na pracaku,ale brigaduje.....ja som jedine iste lóve pre rodinu 25r taham v statnej "firme"....platy kamosiem mojeho decka jedna 400e druha 450e...a to maju este aj vela..bežne 300-350e,len toto sa dajako v tv neomiela.....takto si medíme v Ba!jedine plus je mna to ze si idem nakupit a natankovat do At....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vieš,závisí od toho akú máš VŠ.Ako si ty alebo rodičia rozmýšľali,spraviť školu ktorá je perspektívna.A k tomu lokálpatriotizmu-dovolím si pripomenúť ľudové rozprávky a donedávna zvyky-ked sa tovariš vyučil,čo spravil?No ano,šiel na vandrovku,aby sa priučil,rozkukal ,nabral rozumy a múdry a skúsený sa vrátil domov.Nikto ťa neposiela vysťahovať sa,ale chod na tú vandrovku.Odchádza dieťa,príde domov muž.
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať