Zavrieť

Porady

Ktorá banka ponúka najlepšie bankové účty pre mladých s čo najnižším poplatkom za vedenie

Ahojte, chcem si založiť bank. účet, (mám 24r./neštudujem) lenže chcel by som taký v ktorom by som mal služby ako platobnú kartu, internet banking, informácie o pohybe na účte formou SMS (stačilo by aj keby to bolo len pri vyšších čiadtkach -tá SMS)..
Čo mám skúsenosti tak SLSP má "účet mladý" za 2€ mes. v ktorm sú zahrnuté v cene aj dané služby ktoré som vyššie popisoval, lenže niekto mi hovoril že niečo také má v inej (neviem ktorej banke) - má tam tieto služby ale poplatok má 0, len že za tie sms platí zopár centov inak všetko zdarma tak neviem - nemáte skúsenosti? ktorú banku by ste mi odporúčili?

Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    však úplne jednoducho si vieš vyhľadať, ktorá banka má aké poplatky a za čo - a vieš si nájsť podľa svojich "potrieb" aj úplne bez poplatkov - zameraj sa internetové banky (podľa toho, čo si napísal) - dokonca aj kombinovať viaceré ...?
    ja napr neplatím žiadne poplatky už niekoľko rokov (ani jeden cent už tu v spomenutej banke) - ale ani nevyužívam nejaké extra služby, len bežné oprerácie a platby kartou, prevody IB ...
    Naposledy upravil Katy a R : 06.11.14 at 09:19

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    google nasiel cenniky a porovnanie bank .-) ...mrk sem http://www.banky-na-slovensku.sk/ucet/porovnanie/

    ak nepotrebujes chodit do banky osobne, pozri sem http://www.zuno.sk/pomoc/uzitocne-informacie/cennik/
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pioter007 nepotrebujem chodiť do banky osobne ale podmienkou je internet banking a poplatky výhodnejšie ako v slov. sporitelni kde platím 2€/mes. lenže zuno má za 4,8 takže to pre mňa nie je moc ideálne ale teraz som pozeral tu: http://financie.etrend.sk/osobne-fin...ejsi-ucet.html
    tak tam má Otp banka bez poplatku do 26 rokov, vyzerá to dobre, nemáte niekto skúsenosti?
    arizona dobre si cital? tam pisu ze 4,80 je vedenie uctu s exekuciou. Inak je otvorenie aj mesacne vedenie uctu zdarma
    Chobot ZUNO je bezplatné, ja tam mám účet a neplatím ani cent. Ešte aj platobnú kartu mám zdarma.
    pioter007 dobre teda a tak keď idete peniaze vybrať do bankomatu inej banky (ZUNO asi ani nemá či?) ale to je jedno, chcel by som vedieť že keď by som išiel vybrať peniaze so ZuNO kartou do bankomatu napr. VUB banky tak platím koľko? 1€, 2€ alebo ako?
    Chobot Ak vyberáš z bankomatu Tatra banky, tak to máš za 1 €, z ostatných bánk to je 1,20 €.

    Ak máš účet plus (ktorý je bezplatný, ak kartou za daný mesiac zaplatíš aspon 100 €), tak výbery z bankomatu Tatra banky nad 50 € máš zadarmo.

    Ak chceš mať niečo zadarmo alebo za výhodnejších podmienok, musíš niečo poskytnúť aj banke - napr. platby kartou, nejaký minimálny zostatok, mzda na účet... Ako nečakaj, že ti nejaká banka dá niečo neobmedzene zadarmo.
    buchač Chobot

    Ja osobne mám účet v banke,kde platím len za to vedenie účtu...konkrétne 4,50 €.
    Všetky ostatné operácie nie sú spoplatňované a ani omedzované. Pri bezhotovostných platbách mám nejaké centy/eurá plus pripísané.
    Dokonca môžem ísť aj do debetu (neviem, ako je to inde) do určitej sumy.
    Chobot Ale platíš 4,50 za vedenie účtu. Pioter chce mať všetko zadarmo.
    agape buchac: "platím len za to vedenie účtu...konkrétne 4,50 €." - zrejme necitas otazku, len si trepes svoje - pioter chce najnizsi poplatok a nulovy poplatok v mBank je nizsi ako 4,50 € v "tvojej " banke
    buchač http://freeemoticonsandsmileys.com/3...h%20window.gif
      zbaliť

    agape je offline (nepripojený) agape

    Vylúčený člen agape
    Najlepsia je mBank - vsetko zadarmo - urcite o tej ti niekto hovoril. Mam ju uz 4 roky. A teraz akcia, ak ti ju odporucim dostanes 17 €. Ozvi sa

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Ja nie som síce mladá, ale mám účet v Mbank, platobnú kartu, je to internetová banka, chodia mi tam iba sumy zo zárobkov, používam ju iba na platby v obchodoch, platby v eshopoch, a pod., chodia mi mesačné výpisy. Nepotrebujem SMS notifikácie, pohyb si pozriem na ich stránke. Počet výberov zdarma v mesiaci z bankomatu sa odvíja od výšky sumy na účte. Všetko je úplne zdarma, obe deti sú v Mbank, jedno zrušilo po rokoch VUB. Som u nich asi 5 rokov.

    natan69 je offline (nepripojený) natan69

    natan69
    áno M-bank za vedenie nic neberie ale za vyberanie z bankomatu nad limit si pekne zaplatis ja som od nich preto odisiel, neviem či je to aj teraz tak teraz mám slsp platim 2€ za účet a 0,50 za smsky
    agape natan69: ako pekne zaplatis v mBank ? Ved v SLSP zaplatis ovela viac
    buchač Snáď vedenie účtu zdarma a nie účet samotný....či ???
    agape Pioter sa pyta: " lenže niekto mi hovoril že niečo také má v inej (neviem ktorej banke) - má tam tieto služby ale poplatok má 0, len že za tie sms platí zopár centov inak všetko zdarma " - tak daj mu odpoved a netaraj svoje dristy
    misoft Pravdu povediac - vypočíta sprostosti. Zadal som - vyšla suma nad 40€. Pozrel som do výpisu - okrem poplatku za vedenie účtu tam bola suma 0,5€ za vklad na vlastný účet. Ostatné je už v poplatku za vedenie účtu.
    Verdikt: stránka o ničom.... zavádzajúca, nepresné informácie...
    misoft Aktualizácia - po novom sa už ani nezobrazí - je tam veľké hnedé .......
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Banka jak oči ...
    Nepoužívaš kartu, tak Ťa ešte aj za to zmáknu ...

    http://peniaze.pravda.sk/ucty-a-kart...u-nepouzivaju/
    misoft ...a to ako niektorí sa chválili, že akú fajn banku majú. Prišiel na psa mráz.....
    Katy a R fšak keď nepoužívajú - jedným kliknutím zablokujú a nič neplatia aj ďalej - keˇbudú chcieť - odblokujú
    (a okrem toho, limit na bezplatné je 20 eur)
      zbaliť

    Ktorá banka ponúka najlepšie bankové účty pre mladých s čo najnižším poplatkom za vedenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.