Zavrieť

Porady

je mozne v exceli vyhladat a priradit pomocou funkcie viacero hodnot k jednej polozke?

prosim o pomoc s Excelom.v prilohe pripajam zjednoduseny priklad.mam dve tabulky.v prvej v stlpci A je ciselne oznacenie tovaru (tovar s jednym cislom sa vyskytuje aj niekolkokrat) a v stlpci B su uvedene mnozstva k jednotlivym tovarom.
v druhej tabulke v stlpci D je opat ciselne oznacenie tovaru (tu su v inom poradi uvedene rovnake tovary ako v prvej tabulke,avsak kazdy len raz). v stlpci E by som potrebovala dosiahnut,aby ku kazdemu tovaru boli priradene vsetky mnozstva,v ktorych sa vyskytuje v prvej tabulke.super by bolo,keby tam bolo vidiet jednotlive mnozstva oddelene napr. znamienkom plus prip. bodkociarkou.ale pomohlo by aj ak by tam bola suma jednotlivych mnozstiev.je nieco taketo mozne?vopred velmi pekne dakujem za kazdy napad a radu.skusala som VLOOKUP,ale tato funkcia mi vyhlada a priradi k danemu tovaru len jedno mnozstvo,v akom sa vyskytuje
Naposledy upravil aninka11 : 05.11.14 at 19:31
marjankaj A načo ti to bude? Aby si si to potom mohla na kalkulačke spočítať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Napadá ma použitie SUMIF - nebudeš vidieť jednotlivé položky, ale budeš vidieť celkové množstvo a pracuje to aj so znamienkom mínus. Ako kontrolu si to potom môžeš vyfiltrovať.

    SUMIF má nasledovné paramtre:
    - range - t.j. kde má hľadať podmienku - v tomto prípade je to číslo tovaru, nie množstvo!!
    - podmienka - t.j. konkrétne číslo tovaru
    - čo sa má reálne spočítať (nepovinný parameter) - tu vyznačíš čo sa má spočítať.

    V tvojom príklade - skús si skopírovať do bunky F2 nasledovný vzorec: =SUMIF(A:A;D2;B:B)

    Veľmi podobný je vzorec SUMIFS - tento pracuje s viacerými podmienkami a má trochu iné paramtre.

    pozri si k tomu aj Help
    aninka11 dakujem krasne:-)
    marjankaj No ak si to vieš skopírovať, tak som ti to upravil podľa teba.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A takto by ti to nestačilo?
    Naposledy upravil marjankaj : 05.11.14 at 20:27
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zlatica76 s tým filtrom si ma dostal Čakala som niečo zložitejšie Pravdu povediac, tiež neviem, načo by jej bolo vypísanie jednotlivých položiek, preto som navrhla SUMIF. Krásna funkcia, keď s tým vie človek pracovať
    aninka11 v kazdom pripade dakujem za snahu,filter vsak neprichadza do uvahy,kedze v skutocnosti mam zoznam niekolko stoviek tovarov vo velkych mnozstvach a na pripravu vyslednej tabulky malo casu.
    marjankaj Tak si tam daj ten vzorec od Zlatice76. Keby si to chcela oddelené tým pluskom, tak by sa ti to nemuselo zmestiť na obrazovku, keď tam máš veľké množstvá.
    PaloPa Ešte jedna drobnosť. Do funkcie treba doplniť "Application.Volatile", aby sa aut prepočítala, pri zmene množstva
      zbaliť

    je mozne v exceli vyhladat a priradit pomocou funkcie viacero hodnot k jednej polozke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.