Zavrieť

Porady

Kúpa auta zo zahraničia ako platca DPH. Platiť DPH či nie???

Moja firma je platcom DPH a idem kúpiť auto z ČR taktiež od platcu DPH. Ten mi predá auto bez DPH. Musím následne platiť za auto DPH hneď po dovoze ak nie som obchodník s autami a bude slúžiť pre potreby firmy??? Alebo nemusím a tým pádom si ho samozrejme ani neodpočítam. Ak musím tak sa to berie ako odpočítateľná položka v najbližšom priznaní DPH?
Ďakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    samozdanenie, čiže DPH súčasne odvedieš štátu a aj si ho odpočítaš.. pojem odpočítateľná položka v daňovom priznaní DPH nepoznám.. to ako bolo myslené? a nezabudni svoje SK číslo DPH oznámiť predávajúcemu..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sonny333 myslel som tak, že ak ho budem musieť zaplatiť napr. 10-teho(to aby som ho vedel prihlasiť na DI) tak o tu istu sumu si ponižim v daňovom priznani DPH ako mesačný platca na konci mesiaca( napr. mi vyde danova povinnosť na dph 5000Eur a za auto som zaplatil 4000 tak zaplatim len 1000?)
    sonny333 Lebo údajne na DI pýtajú potvrdenie o zaplatení DPH. Alebo sa to týka iba nepodnikateľov?
    Žabinka to sa týka len nového vozidla.. definíciu nového vozidla nájdeš v zákone o DPH, §11..
    sonny333 To som potreboval vedieť. Vďaka
    Žabinka ale keby to aj bolo nové vozidlo, pre teba ako platiteľa DPH sa nič nemení.. samozdanenie ostáva, uvádza sa v DP, ale na DU treba doručiť oznámenie (ty ako platiteľ DPH elektronicky) o nadobudnutí nového vozidla, tuším do 7 dní, a z DU by si mal dostať potvrdenie, ktoré predložíš na DI pri prihlásení vozidla..
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Pred cca 6 rokmi som platil DPH v plnej vyske a po uhradeni DPH v SR a odoslani dokladov o prideleni SPZ mi ju predavajuci vratil v plnej vaske na ucet firmy. Rovnake to bolo aj pred tromi rokmi. Pri snahe o rovnake nadobudnutie auta v tomto roku som sa stretol s moznostou zakupenia bez zalohovej platby DPH, ale aj s nutnostou zalohovej platby na DPH ako pred 6 rokmi. Asi zalezi na tom ako sa popalil predajca na našincoch...
    Naposledy upravil felix1 : 05.11.14 at 22:51

    Kúpa auta zo zahraničia ako platca DPH. Platiť DPH či nie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.