Zavrieť

Porady

SZČO a sociálna poisťovňa

Mám známeho, ktorý je SZČO so živnosťou, a chce sa dobrovoľne prihlásiť na poisťovňu z dôvodu uzatvorenia zmluvy II. piliera. Stačí mu na to registračný list, napr. od 01.05.06(alebo aj iné doklady, aké)? To, koľko bude platiť, si musí vypočítať sám, alebo mu to tam vyrátajú?
Ešte dodám, že živnosť má od polovice roku 2005, avšak nemal žiadný príjem. Ako postupovať v súvislosti so soc. poisťovňou?
Naposledy upravil fipina : 27.04.06 at 04:04
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zdeni
Naše správkyne/ niektoré/ chceli čestné prehlásenie, ale to zákon neprikazuje.
No ja som sa stretla s prípadom,že človek nepodal DP v takomto podobnom prípade a potom ho naháňali. Preto som aj odporučila že mala infoziadateľka podať DP a dať výpis na sociálnu poisťovňu. Chcem si to ujasniť lebo by som nerada podala chybnu info a myslím že sa mi tam zamiešalo aj teraz aktuálne RZZP

Takže Daňové priznanie nebola povinná vykonať ale asi by bolo vhodné informovať DÚ a SP že mala nulové príjmy.
Ďakujem Zdeni
0 0
instructor instructor

instructor je offline (nepripojený) instructor

Prosim o odpoved na takuto situaciu: som zamestnanec a zaroven SZCO (iba pracujem pre inych na ZL). Povedzme, ze za 2006 som mal prijem ako zam. 200 tis., ako SZCO 100 000. Ako platit do soc. a ZP? Zamestnavatel za mna odviedol prislusne poistne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať