Zavrieť

Porady

Vystavenie príkazu na úhradu v Olympe

Nepoužívam SW Olymp, ale moja klientka si robí mzdy sama a používa tento SW. Teraz prvý krát zamestnala dohodára na dohodu o vykonaní práce a potrebuje urobiť prevodný príkaz do Sociálnej poisťovne k výkazu poistného a príspevkov (VPP) . Tvrdí, že jej to nejde a nevedia je poradiť ani v KROS-e..... Prosím, ak niekto tušíte o čo môže ísť, poraďte. Ja si myslím, že by nebol žiaden problém, keby nepoužila prevodný príkaz vytvorený SW, ale ručne vypísaný v banke. Ale či je to ozaj tak, to nemôžem vedieť.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo jej neide, nech napíše postup ako generáciu príkazu robí a či má v nastavenia - Organizácia - bankové účty - správne zadané údaje do SP. V ktorej banke má účet ? Robím príkazy do bánk - bez problému.
bea Ona mi bude volať, tak sa jej presnejšie opýtam ako je to. Zatiaľ viem len, že má VÚB. Mesačný výkaz - teda prevodný príkaz k nemu jej ide bez problémov. Vraj teraz jej žiada číslo účtu VPP. Treba niekde zadať samostatne číslo do SP? Je to predsa to isté číslo účtu.
veronikasad Ano, práve v tých bankových účtoch nech si rozklikne druh a tam nájde sociálne poistenie. Treba tam komplet vyplniť tabulku (číslo účtu, VS, KS - ten zadávam v tvare mmrrrr) a až potom nanovo pustiť generovanie príkazu na úhradu. Bez vyplnených údajov jej príkaz nevytvorí.
bea Ďakujem. Toto jej poviem, keď sa mi ozve.
Keď ide o VPP, tak ŠS by mal byť v tvare MM99RRR. To KS nemal byť práve ŠS?
veronikasad Ano, máš pravdu. KS je 3118
bea Ďakujem za pomoc
bea Tak je to v poriadku, moja klientka nevedela, že si musí ešte raz zadať soc.poist.... Ešte raz ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    V menu Organizácia - Bankové účty treba zvlášť zadať číslo účtu pre VPP. číslo je síce rovnaké ale je rozdiel v špec. symbole. Je potrebné to mať zadané. Ale v krose na toto vedia odpovedať.

    Vystavenie príkazu na úhradu v Olympe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.