Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie na zdr. poistenie

Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil)..
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ???
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jata
ahojte poraďáci, prosím o radu...
mám total chaos, ktorý typ tlačiva použiť na ročné zúčtovanie na zdr.poistenie..
1...aký typ tlačiva je pre zamestnávateľa (platiteľa poistného)-fyzickú osobu zamestnávajúcu 5 ľudí, ktorá je zároveň konateľom v inej firme(s.r.o), pričom tam nie je zamestnancom a ani nepoberá žiadnu odmenu?(za tých 8 mesiacov r.2005 bol prihlásený do poisťovne ako SZČO-preddavky-0,-Sk, lebo ako FO už preddavky platil).. Ročné zúčtovanie si urobí sám na tlačive B, ak bol len SZČO celý rok od 1.1. do 31.12. SZČO je vlastne len raz - hoci bol aj konateľom, je to jeden jediný štatút SZČO.
2...ak má zamestnanec iba jedného zamestnávateľa, stály mesačný príjem, napr. 10,000,- príp. niektorý mesiac odmena 500,- , robí aj on ročné zúčtovanie (zrejme typ A) ??? Ročné zúčtovanie robiť nemusí, ak v žiadnom z mesiacov neprekročí max. vymeriavací základ 43.095,-
..uf..keby tie poisťovne toľko nevymýšľali...
..vďaka..
Odpovede som zvýraznila.
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

vďaka za rýchlu odpoveď
..jata..
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Niet za čo.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Pridávam sa aj ja zchaosena. Manzel bol 3 mes.SZCO, potom zamestnanec s min.mzdou a zaroven poberal odmenu za vykon funkcie v dozornej rade vo vyske vyssej ako min.mzda. Prosim poradte mi aky typ tlaciva pouzije a musi urobit rocne zuctovanie sam alebo moze poziadat zamestnavatela?
Dakujem vopred.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Keďže bol aj SZČO nemôže požiadať zamestnávateľa, musí si urobiť RZ sám. Použíje tlačivo S.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

jessica
Pridávam sa aj ja zchaosena. Manzel bol 3 mes.SZCO, potom zamestnanec s min.mzdou a zaroven poberal odmenu za vykon funkcie v dozornej rade vo vyske vyssej ako min.mzda. Prosim poradte mi aky typ tlaciva pouzije a musi urobit rocne zuctovanie sam alebo moze poziadat zamestnavatela?
Dakujem vopred.
Len otázka - tú odmenu z titulu výkonu funkcie poberal cez DVP?Zamestnávateľa požiadať nemôže. Nakoľko bol SZČO, hoci by to bolo aj len jeden jediný deň roka 2005, musí si podať ročné zúčtovanie sám. Vyplní typ tlačiva S a k tomu prílohy SA-z titulu zamestnania a SB-z titulu SZČO.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

jessica
Pridávam sa aj ja zchaosena. Manzel bol 3 mes.SZCO, potom zamestnanec s min.mzdou a zaroven poberal odmenu za vykon funkcie v dozornej rade vo vyske vyssej ako min.mzda. Prosim poradte mi aky typ tlaciva pouzije a musi urobit rocne zuctovanie sam alebo moze poziadat zamestnavatela?
Dakujem vopred.
Pokiaľ bol čo i len jeden deň SZČO tak musí urobiť ročné zúčtovanie sám. A typ tlačiva bude myslím typ S. Ale to by som poprosila ešte potvrdiť od poraďákov
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj
Pokiaľ bol čo i len jeden deň SZČO tak musí urobiť ročné zúčtovanie sám. A typ tlačiva bude myslím typ S. Ale to by som poprosila ešte potvrdiť od poraďákov
Tak kým som to poslala už ten typ tlačiva bol aj potvrdený ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No zhodli sme sa 3 naraz, tak to tak asi bude. Teda za prepokladu, že by sa nepridala k manželovi ešte kombinácia, že by bol dôchodcom, či študentom. Čo nie je vylúčené...
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
alušik
No zhodli sme sa 3 naraz, tak to tak asi bude. Teda za prepokladu, že by sa nepridala k manželovi ešte kombinácia, že by bol dôchodcom, či študentom. Čo nie je vylúčené...
Už sa nepridáva žiadna kombinácia . Dakujem pekne za bleskove odpovede
P.S. odmenu za vykon funkcie nema na zaklade DVP, vlastne ani som nevidela ten dokument na zaklade ktoreho ma tu odmenu. Je v tom problem?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
katkaj
Pokiaľ bol čo i len jeden deň SZČO tak musí urobiť ročné zúčtovanie sám. A typ tlačiva bude myslím typ S. Ale to by som poprosila ešte potvrdiť od poraďákov

ja by som si ešte dovolila doplniť, že Typ S s listami SA- za zamestnanie a SB za SZČO:p
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ešte len na potvrdenie: ak máme zamestnancov, ktorí v žiadnom mesiaci nepresiahnu príjem 43 095,- nám ako zamestnávateľovi v súvislosti s RZ nevzniká žiadna povinnosť voči poisťovniam ?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Ľuba
Ešte len na potvrdenie: ak máme zamestnancov, ktorí v žiadnom mesiaci nepresiahnu príjem 43 095,- nám ako zamestnávateľovi v súvislosti s RZ nevzniká žiadna povinnosť voči poisťovniam ?


potvrdeno!!!!:p

len keby bol z nich niektorý SZČO tak Ty si mu povinná vyplniť 4stranné tlačivo" Doklad o výške príjmu....................lebo v tom prípade si musí on sám podať RZP
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Vďaka, našťastie sú to všetko "vzorní" zamestnanci, ktorí pokiaľ viem nepodnikajú.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Prosim poradit v nasledovnych konkretnych prikladoch ake tlacivo pouzit a ci si musi robit sam RZP:
1. Zamestnanec v trvalom prac.pomere cely rok / prijem 10500,-Sk mesacne/,+ SZČO / príjem za cely rok 9000,- /+ poberatel invalidneho dôchodku a drzitel preukazu ZTP.
2. Zamestnanec s trvalym pracovnym pomerom cely rok / prijem pod 43O95,-Sk/+ pracovny pomer u ineho zamestnavatela / prijem neviem/-podotykam,ze sam si robil RZD.
3. Hlavný prac.pomer 5 mesacov , potom UP a znova hlavny PP.
4. Hlavny PP 7 mesiacov, potom UP, znova hlavny PP a zaroven je poberatel ID. Prijem je pod 10.000,-Sk/mesiac.
Velmi pekne dakujem.
Naposledy upravil AnitaMartinska : 27.04.06 at 10:10
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

AnitaMartinska
Prosim poradit v nasledovnych konkretnych prikladoch ake tlacivo pouzit a ci si musi robit sam RZP:
1. Zamestnanec v trvalom prac.pomere cely rok / prijem 10500,-Sk mesacne/,+ SZČO / príjem za cely rok 9000,- /+ poberatel invalidneho dôchodku a drzitel preukazu ZTP. Musi podať RZP sám - vychádza mi to na Tlačivo X.
2. Zamestnanec s trvalym pracovnym pomerom cely rok / prijem pod 43O95,-Sk/+ pracovny pomer u ineho zamestnavatela / prijem neviem/-podotykam,ze sam si robil RZD. Nemusíte robiť RZP. Ak by všaj mal v druhom prac.pomere kolisavý prijem, tak bude musieť niektorého zo zamestnávateľov požiadať o RZP alebo si ho urobí sám. Vy potom vystavíte potvrdenie. On Vám zase nahlási výsledok preplatok/nedoplatok za Vás ako zamestnávateľa.
3. Hlavný prac.pomer 5 mesacov , potom UP a znova hlavny PP. Záleží od príjmu v pracovných pomeroch, či v niektorom z nich neprekročil hoci len v jednom mesiaci hranicu 43095
4. Hlavny PP 7 mesiacov, potom UK, znova hlavny PP a zaroven je poberatel ID. Prijem je pod 10.000,-Sk/mesiac.
Velmi pekne dakujem.
Odpovede sú zvýraznené. Čo je to UK? Invalidom je za aké obdobie? Celý rok?
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

Barbara
potvrdeno!!!!:p

len keby bol z nich niektorý SZČO tak Ty si mu povinná vyplniť 4stranné tlačivo" Doklad o výške príjmu....................lebo v tom prípade si musí on sám podať RZP
a nemôže si to vyplniť on z potvrdenia zamestnávateľa o príjme ?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ospravedlnujem sa za chybu. Nie UK ale UP.Invalidom je cely rok.
Alusik,vdaka za skoru odpoved. Urcite tieto konkretne priklady pomozu viacerym poradakom.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

mimuška
a nemôže si to vyplniť on z potvrdenia zamestnávateľa o príjme ?
Nie nemôže, musí požiadať zamestnávateľa, a ten mu vydá potvrdenie potrebné k RZ zdravotného. Potrebné informácie by asi v potvrdení o príjme ani nenašiel.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Dnes studujem vyhlasku a zakon ohladne rocneho zuctovania. Len krutim hlavou.
Ale by ma zaujimalo. Clovek je zamestnany u dvoch zamestnavatelov a ma u oboch VZ 25 000 mesacne(spolu 50 000) a este ako SZCO platil preddavky z VZ 15 000 ale sa mu nedarilo, proste VZ ako szco je 7500.

Vykona RZ a vyjde mu preplatok lebo je maxim. VZ. Podla akeho "kluca"(§), a komu(zamestnavatelovi, zamestnancovi, SZCO) sa bude vracat ten preplatok(ak je mozne v akej vyske, vypocty(sumy) mozu byt hrubo zaokruhlene)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať