Zavrieť

Porady

ma niekto podlahu z minci ?

zaujala ma podlaha z centov / penny/ a rad by som si take nieco spravil doma, ma s tym niekto skusenosti pripadne mi vie poradit akym lepidlom lepit centy k podkladu a cim ich nasledne sparovat ... za pomoc vopred dakujem...
marjankaj A potom ešte vytapetuj steny päťeurovkami(aby si ušetril) A budeš coolový.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    juham82 dakujem , lujza presne tento clanok ma zaujal, ale eposidov je take mnozstvo, a ja mam male dieta tak by som rad vediet aky tip epoxidu pouzit, pripadne ci mi po sparovacke tie mince nebudu rychlo korodovat a tak dalej... uvazujem a o liatej podlahe len neviem ci by mi namiciach drzala...

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Prepáč mi, ale môj názor na Tvoju "podlahu" je : "Keď je koze dobre, ide na ľad tancovať"

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A ináč ostatní sú doma zdraví?
    juham82 ludia ako ty by sa mali podla mna zabavat na inych strankach tolko k tvojim komentarom inak prajem pekny den...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Pekné to je, ale pre dieťa nevhodné. Dieťa sa hrá väčšinou na zemi a mince pôsobia, ako plechová platňa odoberajúca teplo. Polopatisticky povedané podlaha bude studená a to teda poriadne.
    juham82 to je mozne v pripade ak nemas podlahove kurenie , med je vyborny vodic tepla , podlaha by podla mna mala byt praveze teplejsia....
    Ferdosondo Podlaha by mala byť teplejšia iba podľa Teba. Očividne si nebol tam, kde je podlahové vykurovanie. Veľa ĺudí si myslí, že podlahové vykurovanie = teplá podlaha. Vôbec to tak nie je. Podlahové vykurovanie je vykurovanie veľkou plochou pri nízkej teplote. Teplota podlahy závisí od potreby dodávať teplo do okolia a pohybuje sa od cca 23st - 27st. Aj keď sa to nezdá podlaha 23-27st je na dotyk studená. Keďže má človek 36st tak mu takáto podlaha odoberá teplo. Koľko tepla mu odoberie závisí od tepelnej vodivosti podlahy. Mince sú v tomto najhorší možný spôsob. Horšia by bola iba celoplechová podlaha. Odporúčam Ti jednoduchý test. Zožeň si tieto materiály: drevenú dosku, laminátovú dosku, keramickú dlažbu a plech. Ideálne by bolo ak by si ich položil na podlahu s vykurovaním na cca 1 hodinu, aby sa teplota vyrovnala s teplotou podlahy. Potom si daj dole ponožky a stúpaj na jednotlivé materiály. Vtedy zbadáš vo co gou. Ak máš svoje deti rád určite zmeníš názor.
    Sused má keramickú dlažbu v celom dome s podlahovým vykurovaním. Ešte som ich deti nevidel hrať sa na podlahe. Však ale urob ako chceš.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Pozor na § 273 Trestného zákona - ohrozovanie obehu peňazí.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    juham82 som zatial bez tresneho zaznamu a dufam ze v okruhu mojich znamich ma nik kvoli 5 centoukam ulozenym na podlahe z dovodu zberatelskeho zaujmu neuda
    Ing. Ľubomír Janoška radšej by som tam dal americké peniaze, amerika je ďaleko
    juham82 uvazoval som uz aj nad inou menou ale tie eurocenty su tak pekne roznorode ze ked uz naozaj nebudem mat co prerabat budem ich moc donekonecna obzerat
    Excise Duty To sa budeš plaziť po kolenách? Čo sa trocháriš, vytapetuj si byt stoeurovkami a môžeš sa kochať pohodlne z gauča. A do smrti máš vystarané.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak máš malé dieťa,zabudni.Podlaha je ťažko udržiavateľná (z hygienického hľadiska).To,že dnes musia byť v nemocniciach a školách atď. podlahy bez špár má svoje opodstatnenie - vinyl,marmoleum,žiadne dlažby.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    juham82 peggynka, no ja niesom prave zastanca pristupu k detom stylu, vsetko pozakrivat zasrobovat, privarit upchat zastrcky ani mi sme tak neboli vychovany a dozili sme sa dospeleho veku, myslim ze dnes sa to s tymi bezpecnostnimi opatrenia prehana, deti sa prirodzene nenaucia davat si na seba pozor a to im moze len ublizit, viac ako ochranne pomocky podlamna pomoze dietatu sa venovat a vysvetlovat ... moj problem bol ohladom toho aby ten epoxid ktorym chcem tie mince zaliat _co znamena ze v nich nebudu skary/ bol z chemickeho hladiska pre diata ktore ponom bude behat nezavadny...
    Peggynka Je to tvoja voľba.
    fortunka ked sa to zaleje nebudu tam ziadne spari ani nic.. udrziavat sa to bude tak ako ine liate podlahy a to uuuplne bez problemov... len treba najst ten spravny matros.. momentalne lejeme podlahu a na epoxidovu nam povedali ze min.tyzden tam nik nemoze ani vkrocit kym sa to vyvetra, tak sme zvolili iny sposob. Najlepsie poradia stavbari.. ) moznosti je kopec v tejto dobe...
    Peggynka Mince majú profil a je tam mnoho možností,ako sa tam budú zdržiavať baktérie.Keby sa to zalialo priesvitnou hmotou,nepoviem,ale toto bude raj pre svinstvo.
    fortunka Ale ved ta podlaha sa pretiera aj z vrchu, ak to clovek nechce "strukturovane" resp. sa to zalieva prisvitnou hmotou a tj ten epoxid...
    KoxXxo ten správny matroš už niektorí asi našli.
    Peggynka Na tých fotkách, z linku od Lui,to tak nevyzerá.Žiadna nie je zaliata.
    juham82 peggy predpokladam ze ty to myslis dobre ale ja nepotrebuejm poradit ako sa to neda ale ako sa to da, tiate podlahy sa vedsinou vyuzivaju aj v lekarskych zariadeniach a potravinarskom priemysle takze z hygieny strach nemam nehovoriac o tom ze med a je jej zliatiny je prirodzene antibaktrérialna ale ja to chcem aj tak v kazdom pripade preliat...
      zbaliť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    A už si si vypočítal, koľko mincí budeš potrebovať? A kde a ako nazhromaždíš také množstvo mincí?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    expeeert Ja by som tam dával 2 €-rovky, tie sú väčšie a dvojfarebné
    juham82 podla mojich vypoctov by to cele co sa tyka minci / budem pouzivat 2 centovky malo vyst na nejakych 40 euro maximalne... uz len potrebujem poradit vkohne materialy ... dvojcentovky ti radi odovzdaju v kazdom jednom stanku ci obchode , a keby som mal malo tak zbehnem do banky
    misoft Vieš - nechcem reagovať na tvoj úmysel. Ale toto mi pripadá ako snobstvo... ukázať, že na to mám....
    Ale je to tvoja podlaha (a možno, keď už nebude na chleba, tak tie centíky z podlahy sa nejakú hodia )
      zbaliť

    dracik1 je offline (nepripojený) dracik1

    dracik1
    Viem si to predstavit. Lepit ich mozes epoxitovym lepidlom, ale to by asi bolo drahe, takze by to chcelo zvazit aj ine moznosti, napr vhriat ich teplovzduskou do tenkeho lina, alebo mozno pouzit ine lepidlo. Ono, ked budes mat vlastne vyplnenu tu podlahu, tak jednotlive mince vytvoria dost silnu sktruru a nebude sa ti to potom pohybovat. Urcite to ale bude chciet co najrovnejsi povrch, neviem z akych mincii to chces, ale prakticky vsetky maju tenky profil a ked ti ich par nezapadne medzi ostatne tak sa ti to moze cele kazit. a cim to vyplnit, hm, neviem, hlavne niecim, co zaplatis ;-) A idealne niecim s cim sa dobre pracuje, lebo na tom bude dost prace. Porad sa vo farbach lakoch ci stavebnictve s ohladom na cenu. Ja by som asi volil sadru, ta je totiz pevna, len ju musis dobre poutierat kym ti nezaschne, pretoze to by islo z minci dole asi dost zle. Mas zvazene aj to, ze ti to bude robit odrazove prasiatka zo svetiel a tiez, ze to bude aj dost studena podlaha ?

    ma niekto podlahu z minci ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.