Zavrieť

Porady

Ako zlikvidovať zadlženú spoločnosť a vyhnúť sa daňovej licencii?

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť:
Spoločnosť už od roku 2000 nevykonáva žiadnu činnosť. Nemá žiadny majetok. Má neuhradenú stratu z minulých období (naposledy rok 2000). Z DÚ aj ZP mám potvrdené, že neevidujú žiadne nedoplatky. Zo SP prišlo, že evidujú nedoplatky za obdobie 7.1997 - 12.1999 (poistné plus penále).

Nasledujúci postup neviem či mám správne:
(postupovať cez likvidáciu chcem kvôli tomu, aby sa stihlo zapísať do konca roka, že je spoločnosť v likvidácii a nemusela platiť daňovú licenciu.)
1. Rozhodnutie jediného spoločníka o zrušení spoločnosti s likvidáciou, kde sa určí aj likvidátor (spoločník) a rozsah jeho pôsobnosti (samostatne?, iba úkony spojené s likvidáciou?), treba aj určiť výšku odmeny likvidátora, keď spoločnosť nemá z čoho by ju platila?
2. Podať návrh na OR na zmenu obchodného názvu - prídavok "v likvidácii", údaje o likvidátorovi a rozsahu jeho pôsobnosti a jeho podpisový vzor + zmena ZI a výšky vkladu spoločníka zo SKK na EUR (keďže sa to pozabudlo urobiť už skôr)
/66 EUR kolok, príloha: Rozhodnutie jediného spoločníka - podpis spoločníka overený notárom, Zakladateľská listina, kde bude obchodné meno spoločnosti už s prídavkom "v likvidácii", Podpisový vzor likvidátora - všetko dvojmo. nezabudla som na nejakú prílohu ešte?
Návrh bude podpísaný likvidátorom a jeho podpis overený notárom. Návrh má byť tiež v dvoch vyhotoveniach?
3. Zhotoviť mimoriadnu ÚZ ku dňu predchádzajúcemu dňu vstupu do likvidácie -> ak likvidátor zistí, že spoločnosť nemá žiadny majetok a teda nemá ako zaplatiť nielen svoje neuhradené (možno už aj premlčané) záväzky, odmenu likvidátora, ale ani súdne poplatky a prípadnú odmenu správcovi konkurznej podstaty, môže dať z tohto dôvodu návrh na výmaz spoločnosti z OR? alebo sa musí podať návrh na konkurz aj keď bude s najväčšou pravdepodobnosťou zamietnutý pre nedostatok majetku, keďže existujú neuhradené záväzky (aj keď nemajú byť z čoho uhradené)?
/tuším sa nebude dať vyhnúť tomu 1660 EUR poplatku, ktorý treba pred podaním návrhu na vstup do konkurzu zaplatiť.../

Ďakujem vopred za rady.
Naposledy upravil wetwicka : 01.12.14 at 20:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zlikvidovať zadlženú spoločnosť a vyhnúť sa daňovej licencii?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.