Zavrieť

Porady

dovoz ojazdeneho auta z EU od platcu DPH

Dobry den,

chcem sa spytat, som platca DPH, mam v plane doviest auto z Nemecka od platcu DPH je to autobazar

dodavatel by mi mal vystavit fakturu bez dph kedze je to dodanie tovaru v ramci EU
ja si potom tovar samozdanim na slovensku a odvediem DPH na vstupe aj vystupe

viete mi poradit ci musi mat dake specialne nalezitosti faktura? okrem ICO ICDPH oboch stran?

podava sa na slovensku dake tlacivo o prebrati tovaru z EU? dakujem


nikto nic? dodavatel je registrovany podla paragrafu 27a nemeckeho zakona o DPH
Umsatzsteuer-Identifikationsnr. nach § 27a Umsatzsteuergesetz. Fakturu teda vystavuje bez DPH, ale chce sumu dph ako zalohu kym nepreukazem ze auto sa zdanilo na slovensku - ako sa to da preukazat???
Naposledy upravil Sevic : 07.12.14 at 13:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sevic to je sice krasne ale podla slovenskych paragrafov asi nezistim akym sposobom to vykaze nemecky dodavatel... a mna zaujimalo ako zistim na fakture napr alebo podla dacoho ci to bude v sulade s clankom 138 smernice Rady 2006/112/ES.... samozrejme financnu spravu som pozeral, ako aj zakon o dph a nalezitosti odpocitania dane pri intrakomunitarnom dodani
    Žabinka nemecký obchodník má uviesť na faktúre odkaz na paragraf, pod ktorým predaj uskutočnil.. pretože tých možností môže byť viac.. najčastejšie možnosti sú intrakomunitárne dodanie, ale aj osobitná úprava uplatňovania dane - marge - obdoba nášho §66 ZoDPH, alebo oslobodené dodanie.. v prvom linku je všetko, a na počudovanie aj jasne a zrozumiteľne napísané.. postupuješ podľa odvolávky uvedenej na nemeckej faktúre..
    dasasopi zdravím, ja mám na faktúre §25a a tiež si neviem rady kam s tým v dph a kv (či to čl 138 smernice, či čl. 313 smernice alebo čl. 136 smernice rady 2006/112/ES
    ericek32 Taký istý problém mám, prosím vás? Ako ste to zistili? Podľa ktorej smernice to uplatniť? Na mojej faktúre to dodávateľ z ČR neuvádza. Mám od neho vyžadovať novú faktúru? Resp.je povinný to na nej uviesť?
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Viem len toľko, že faktúra musí obsahovať formulku o prenesení DP na kupujúceho.

    dovoz ojazdeneho auta z EU od platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.