Zavrieť

Porady

zaručna doba na použitu prevodovku

zdravim,cez bazoš.sk som si kupil použitu prevodovku na ktoru pisal predavajuci v inzerate 5 dnovu zaruku.po mesiaci som prevodovku namontoval ale bola nefunkčna.predavajuci sa vyhovara že bola dobra a mala 5 dni zaruku.ma s tou 5 dnovou zarukou pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Má pravdu. On ti nemusel dať žiadnu záruku. Len ti dal možnosť vrátiť tú prevodovku do 5 dní od kúpy a ty si to nevyužil. Teraz je už len tvoja a nie je povinný ti ju zobrať späť.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    čo znamená 5 dňová záruka? to ako bola tá prevodovka dvojročná a chýbalo jej do vypršania dvojročnej záruky 5 dní... alebo ako ste prišli na to že 5 dní? kupoval si starú vec takže do tohto rizika si šiel... na tvojom mieste by som odstúpil od zmluvy...
    bjuty smis od akej zmluvy ?

    kúpil, po mesiaci chce vrátiť.......

    smola.....
    Ice dive no záleží od toho či vie preukázať, že bola nefunkčná od počiatku a že za jej poškodenie nemohol... s tým, že musí preukázať, že predávajúci deklaroval funkčnosť... t.j môže od ústnej zmluvy odstúpiť a vrátiť si vzájomné plnenie... čo je v praxi dosť nereálne...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kupoval si pouzivanu vec od sukromnej osoby. Sukromna osoba nie je v tomto pripade povinna ti poskytovat nejaku zarucnu dobu,ako nejaky obchod.

    zaručna doba na použitu prevodovku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.