Zavrieť

Porady

Ako je to s reklamáciou v kamennej predajni

Zdravím mam taký problém otec kúpil TV a sme nespokojní s kúpou, nekvalitná značka, iba HD ready. Velmi sa neradil s tým čo kupuje a chcel by som ho vrátiť s tým že mi dá peniaze. Čital som že sa zákon nejako upravoval ze v kamennej predajni je mozne tovar vratit do 7 dni a peniaze dostane zákaznik spet. Je to pravda ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš smolu, v kamennej predajni nemôžeš tovar vracať ako sa ti zachce. Môžeš len uplatniť reklamáciu v prípade poruchy - to ale asi nie je prípad tvojho otca.

    Niektorí predajcovia však postupujú nad rámec Zákona na ochranu spotrebitela a umožňujú nepoužitý tovar vrátiť. Preto sa informuj priamo v predajni.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JerryB Tak ten zákon neprešiel nakoniec ? Lebo eshopom sa to upravilo na 14 dní a navrhovali aj 7 dni pre kamenne predajne ?
    JerryB http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel...ovodne-vracat/
    jslancik všetko to bolo podmienené tým, či sa príjme novela... len bulvár sa k tomu staval ako k hotovej veci. Veď bulvárny nadpis predáva.
    JerryB No dobre len nikde neviem najst ze ci sa to realne spravilo aj pre tie kamenne obchody alebo nie
    ivka70 Nespravilo, veronika ti napisala spravnu odpoved.
    Chobot Však si pozri aktuálne znenie zákona, tam to nie je. To znamená, že pre kamenné predajne to neplatí.
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam
    JerryB Tak sa dohodnite toto si napisal v podstate to iste co ja
    veronikasad Zisťovala som - za teba - telefonicky na SOI pre Trenčiansky kraj v PD - platí to, čo som napísala v prvom príspevku, V kamennom obchode nemá zákazník zo zákona nárok na výmenu alebo vrátenie tovaru do 7 prac.dní.
    JerryB super uz som sa dohodl medzi časom s predajcom ...btw nemal som čas na to potreboval som to vyriešiť do 12:00 takze som nemal cas hľadať čo som hľadal v resp. našiel bolo neaktualne v resp. zákon bol tak rozpísaný ze by som to nestihol vyriešiť
    misoft JerryB - návrh zákona je jedno (a bulvár to berie ako hotové) a skutočnosť je druhé. Keďže zákon s takýmto znením neprešiel - platí doterajší stav. V kamennom obchode nie je možné vrátiť tovar do 7 dní späť. Ak to predajca urobil, tak len z dobrej vôle (aby zákazníka nestratil). Inak ťa mohol poslať kade ľahšie....
    kopretinka fortunka,to užitočné si dala za čo? To,čo píše Redder,nie je pravda.
    bubkoch ano, vymenia kus za kus, a este aj vratia peniaze ... :-DDD
    moje nervy, naco sem pises hluposti ?
    kopretinka 12.12.14 10:27 priradil do Porady

    Ako je to s reklamáciou v kamennej predajni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.