Zavrieť

Porady

cesta do zahranicia bez cestovneho prikazu

Dobry den, chcem sa opytat, ci zamestnavatel ak ma vysle do zahranicia na pracovnu cestu ci je povinny mi dat cestovny prikaz. Pytal ho odomna az ked som chcel peniaze za pracu. Je z toho nejaky postih pre zamestnavatela? Taktiez mi neposlal ani vyplatne pasky od oktobra. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž k cestovnému príkazu. Je to predsa doklad o tom, že ťa zamestnávateľ vysiela mimo trvalé sídlo pracoviska za účelom plnenia pracovných povinností na inom mieste. Takže by najskôr mal vydať cestovný príkaz, po skončení pracovnej cesty by na jeho základe účtoval a vyplácal tvoje náklady. A je jedno či je to v tuzemsku, alebo za hranicami - príkaz je príkaz.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak ti ho nevystavil, tak ho od teba nemôže pýtať. Podľa mňa od teba vyžaduje vyúčtovanie pracovnej cesty, aby ti mohol vyplatiť cestovné náhrady.
    x-press no pytat ho pytal aby som si ho urobil sam, ale nakoniec mi nic nepreplati a ziadne peniaze ani za tu pracu v zahranici neuvidim...ako som sa dnes dozvedel stal som sa obetou podvodu podnikatela...takze poriadne citat zmluvy a NIKDY nedat na znamych ze on plati...cudna doba...potom sa podnikatelia cuduju , ze im zhori auto.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    x-press (Dnes 12:06) som riadny zamestnanec na pracovnu zmluvu. Dobu mam urcitu do konca tohto roku. Miesto vykonu prace v zmluve mam na SK teda sidlo zamestnavatela. V zahranici som bol na jeden mesiac mesiac
    Podpísaný cestovný príkaz si mal dostať predtým, ako ťa zamestnáv. do zahraničia vyslal.
    Po návrate ho musíš vypísať, vyúčtovať poskytnutú zálohu a ost. výdavky spojené s PC a dať do účtárne na odsúhlasenie a vyúčtovanie.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak si od teba pýtajú cestovný príkaz, tak si stiahni z netu tlačivo a vypíš - cestovné náklady, ubytovanie, stravné podľa štátu, dolož všetky doklady, spočítaj a predlož zamestnávateľovi. Správny postup je taký, že zamestnávateľ dá zamestnancovi Cestovný príkaz, vypísaný v časti, kde je určené, kde má ísť, načo a akým dopravným prostriedkom. Toto sa obvykle v menších organizáciách nerobí, a zamestnanec predloží tlačivo CP so svojim vyúčtovaním. Nikto nie je povinný urobiť vyúčtovanie pracovnej cesty za zamestnanca, musí si ho urobiť sám.
    Ak si bol mimo obvyklého pracoviska, tak výplatné pásky budú zrejme u mzdárky. Podľa výplatného termínu vo firme za október, maximálne za november.
    x-press cize ak mi nedal tlacivo potvrdene este pred cestou, tak ked si ho vypisem, podpisem a odnesiem do spolocnosti tak mal by mi to uhradit? Lebo ja som mu ho posielal cez mail, ale ze na ziadne peniaze nemam narok a s CP nemam otravovat. Preto chcem vediet ci by som s tym nikde pochodil,alebo nie. Ak nieje zakon ktory by vravel, ze zamestnavatel je povinny mi to uhradit tak mam velky problem. Ide aj o to, ze od zamestnavatela ho nemam ani podpisany...Co sa tyka vyplatnych pasok, zamestnavatel nieje povinny ich poslat na moju adresu ani nijak inac mi ich dorucit?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Si riadny zamestnanec na pracovnu zmluvu? Alebo si isiel pracovat do zahranicia na svoju zivnost?
    x-press som riadny zamestnanec na pracovnu zmluvu. Dobu mam urcitu do konca tohto roku. Miesto vykonu prace v zmluve mam na SK teda sidlo zamestnavatela. V zahranici som bol na jeden mesiac mesiac.

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    A čo, keby sa bol stal úraz na zahraničnej pracovnej ceste? Podľa predstavy podnikateľ by to asi nemal byť pracovný úraz. I to je pravda, že nie každý úraz na pracovnej ceste je pracovný. Ale je to predmet šetrenia. Doporučujem obrátiť sa na miestne príslušný inšpektorát práce.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Urob si vyuctovanie a odnes to na preplatenie, pracu si vykonal, nie? Za akym ucelom inym by si mesiac bol v zahranici? Vies preukazat to ze si tam naozaj robil pre tohto zamestnavatela. Na základe čoho si tam teda cestoval a pobudol? Kto ti platil ubytovanie/stravu/cestu? Dal ti zalohu?
    x-press Ano pracu som vykonal. Dal som to uz aj na isnpektorat prace tak uvidim aky bude vysledok. Co sa tyka cestovneho prikazu. Hradil nam ubytovanie. Do prikazu mam dat diety v Nemecku su 45 eur tkatiez blocky na pohonne hmoty ale len z prvej cesty z druhej ich uz nemam k dispozicii cize ak nemam doklad asi ich tam ani nemozem dat, ze? Je este nieco co mozem doplnit do prikazu, alebo su to len diety, doprava a ubytovanie? S bavylym zamestnavatelom to bdue este asi na dlho...

    cesta do zahranicia bez cestovneho prikazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.