Zavrieť

Porady

ovčie kiahne

Chcem sa spýtať na váš názor, prípadne skúsenosti. Moje deti (7 a 9 rokov) dostali ovčie kiahne. Čo je podľa vás lepšie, ponatierať ich tekutým púdrom a pár dní ich nesprchovať, alebo nenatierať a sprchovať? Počula som obe varianty a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Kúpanie ako-také nie je veľmi vhodné, ten hypermangán je dobrý- až na tú fialovú
0 0
baldovicova baldovicova

baldovicova je offline (nepripojený) baldovicova

Uz 3ti den trpim ovcimi kiahnami, mam 26 rokov. Potom ako ich mal synovec, tak som ich dostala aj ja, na tvari mam same vyrazky, ktore vyzeraju akoby chceli explodovat. Spravili sa mi vsade, dokonca aj na intimnych miestach. Neviem co mam robit, strasne to svrbi a pali. Doktorka mi predpisala Augmentin 1G, ktory uzivam kazdych 12hodin, zatial nic nezabera. Vyhadzujem sa stale viac, najvacsiu postihnutu oblast mam tvar, dekolt, prsia a zacina to postupovat smerom nadol. Co by ste mi odporucali? Mam fenistil gel, ktory sa mi nezda, ze by zaberal, takisto mam potretu tvar tekutym pudrom, ci uz s mentolom alebo bez. Neviem ako to tuto noc prezijem, ale nejako ano. Mate nejaku radu, co mam robit?
vyskusam ten kupel v ruzovej vode, a idem si dat fenistil kvapky.
7.2 som mala mat skusku, ale pochybujem, ze sa budem moct zucastnit. Dalsia je 14.2 (v tom case som uz ale mala byt na lyziarskom vycviku).
Budem vdacna za kazdu radu, aj mailom na gmail.com
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
Moje dve dievčatá to dostali po sebe 2 týždne natierame- Tantum Verde(zelený na kloktanie) a kúpem ich v sóde bicarbone-nesvrbí. Tak sme už štvrtý týždeň doma zavreté ináč po 10 dňoch môžte isť von ale opatrne lebo majú oslabenú imunitu.Rozdiel bol v tom že mladšia to mala VŠADE a s horúčkami a staršia asi 10 ks keby zo 3 neboli hnisavé na viditeľnom mieste ani neviem že má kiahne.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som moje tri deti tiež poctivo natierala s Tantum Verde -na kloktanie. Odporučila to detská lekárka, púder treba nanies presne na vyrážku, inak zbytočne dráždi aj okolitú kožu. Zelenú vodičku som natierala ako pri nanášaní telového mlieka, čiže vyliať na dlaň a natierať. Hlavne dcéra mala extrémne veľa vyrážok, zlievali sa do veľkých plôch, bála som sa či jej neostanú stopy. Táto zázračná vodička jednak vysušovala a tiež chladila, čiže zmiernila svrbenie. Môžem vrelo odporučiť.
0 0
tinka tinka

tinka je offline (nepripojený) tinka

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Mám dcérku, ktorá má 8 mesiacov. Dostala kiahne, keďže je zvyknutá chodiť každý deň von, neviem si predstaviť, že s ňou budem min. 10 dní doma zavretá. Aj keď je takého celkom pekné počasie musíme byť doma?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

tinka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Mám dcérku, ktorá má 8 mesiacov. Dostala kiahne, keďže je zvyknutá chodiť každý deň von, neviem si predstaviť, že s ňou budem min. 10 dní doma zavretá. Aj keď je takého celkom pekné počasie musíme byť doma?
Určite 7 dní musíte byť. Nám tak aspoň bolo povedané, keď dcérka mala kiahne.
0 0
tinka tinka

tinka je offline (nepripojený) tinka

ďakujem za radu, budeme to musieť nejako vydržať. Aj ja používam Tantum Verde a zdá sa mi, že to aj zaberá. Malá ich má od pondelka a vyzerá to už omnoho lepšie. Každý deň ju kúpem v repíku a potom ju ponatieram. Prvé dva dni keď sa mi zdalo, že ju to svrbí, tak som jej dávala Fenistil kvapky. Ešte raz ďakujem
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
Musíte byť doma až kým na poslednej kiahni nebude chrastička
0 0
Janta Janta

Janta je offline (nepripojený) Janta

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj starší syn dostal kiahne. Dnes je to 10 deň, má už chrastičky a niektoré už aj odpadli. Mám aj mladšieho syna a chcela by som vedieť či môže aspoň on chodiť von, alebo ho držať doma a čakať kým sa objavia aj u neho kiahne. Ďakujem.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ahoj, moja malá mala už druhý krát ovčie kiahne a to mi lekári tvrdili, že keď raz dostane, druhý krát už nie.

Moja rada znie - je to overená - kúp si fenistil gel a ponatieraj dieťa ráno a večer. Večer ho vykúp a uvidíš kiahne sú hneď fuč
0 0
igora2 igora2

igora2 je offline (nepripojený) igora2

Môj 5-ročný syn má 5. deň kiahne. 1.deň som si všimla 1 "vyrážku" na brušku a 1 na chrbte, druhý deň prišiel zo škôlky viac vyhádzaný, ale teplotu nemal. Lekárka nám doporučila Tanno-Hermal Lotio + zyrtek na zmiernenie pocitu dráždenia. Tie potvory sa mu vyhádzali aj celkom na kraji očných viečok, vo vlasoch ich má tiež kopu a aj v ústach na hornom podnebí má 2 afty. Veľmi sa neškriabe, teplotu mal raz 37,5. Kúpanie a sprchovanie nám lekárka aspoň 6 dní nedoporučila. Tak ja ho iba utieram vlhčenými obrúskami. Niektoré kiahne už má zaschnuté, ale má aj novšie. Dúfam, že zajtra už žiadne nové nepribudnú. Mám 17 ročnú dcéru, ktorá kiahne ešte nemala. Tak uvidím, či ich dostane aj ona. Mira
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

igora2 Pozri príspevok
Môj 5-ročný syn má 5. deň kiahne. 1.deň som si všimla 1 "vyrážku" na brušku a 1 na chrbte, druhý deň prišiel zo škôlky viac vyhádzaný, ale teplotu nemal. Lekárka nám doporučila Tanno-Hermal Lotio + zyrtek na zmiernenie pocitu dráždenia. Tie potvory sa mu vyhádzali aj celkom na kraji očných viečok, vo vlasoch ich má tiež kopu a aj v ústach na hornom podnebí má 2 afty. Veľmi sa neškriabe, teplotu mal raz 37,5. Kúpanie a sprchovanie nám lekárka aspoň 6 dní nedoporučila. Tak ja ho iba utieram vlhčenými obrúskami. Niektoré kiahne už má zaschnuté, ale má aj novšie. Dúfam, že zajtra už žiadne nové nepribudnú. Mám 17 ročnú dcéru, ktorá kiahne ešte nemala. Tak uvidím, či ich dostane aj ona. Mira
nepoteším ťa, u každého dieťaťa je to individuálne, napr. tá moja dcérka - prvý krát, keď dostala kiahne mala 2 rôčky a mali sme ich kvantum a trvalo to 3 mesiace. Druhý krát dostala kiahne pred rokom a to sa mi každý čudoval, že ak raz mala, tak druhý krát už nemôže dostať, asi moje dieťa je nejaké výnimočné, že všetko musí mať dva krát - tak to trvalo cca 1,5 - 2 týždne a liečila som ju tak, ako som to písala v predošlom príspevku a úspešne.

Je dobré, keby tvoja 17 ročná dcéra dostala teraz kiahne, potom to môže prežívať veľmi zle - takže radšej nech je v styku s tvojím synom čo najčastejšie, aby to dostala čím skôr, vieš, deti to vedia skôr vychodiť ako my dospeláci, nie nadarmo sa hovorí, že je to choroba detí - v dospelosti to môže mať už aj nečakane komplikácie - inkubačná doba je myslím max. do týždňa - dvoch, ale to už presne neviem, je to u každého individuálne - držím palčeky


ja som to preskákala 2x a bola som v nezávidenia hodnej situácií
Naposledy upravil cowboyka : 14.04.08 at 10:15 Dôvod: a ešte jeden dotaz - túto terapiu odporúča doktorka, ktorá sa týmito vecami zaoberá a bola pár krát aj na stážach mimo SR
0 0
LIaaNDA LIaaNDA

LIaaNDA je offline (nepripojený) LIaaNDA

Dobrý deň. Kiahne mám tretí deň a mám ich hrozne veľa. Prvý deň som používala tekutý púder, na ďalší deň som použila alpu a fenistil gél (tohoto dňa sa mi ich vyhodilo hodne). Od včera večera do dnešného rána som si ani minútu nepospala, lebo ma neznesiteľne svrbel rozkrok. Tak sa chcem spýtať, že či je aj nejaký taký krém, ktorý si môžem dať aj na intímne miesta? Rada by som sa vyspala.....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj mňa pred rokom chytili kiahne. Chytila som ich na dovolenke v Prahe a u 50-tnikov to neni sranda, ale lekárka mi dala tekutý púder a tabletky myslím to bol dithiaden na zmiernenie svrbenia. Aj keď ma najprv chcela dať hneď do nemocnice, tak po pár dňoch som bola OK. Tekutý púder dostaneš za pár korún v lekárni.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
do rozkroku radšej nič, a fenistil kvapky sú proti svrbeniu a ešte okúpať sa v sóde bicarbone do vane asi 2 KL, a potierať Tantum verde
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

ta soda bicarbona naozaj zabera, my sme nasu dceru v tom kupali- no skor namocili kazdy vecer a rano v detskej vanicke vlazna voda a cca 2.3,pol.lyzive sody.. pekne to uschlo a natierali sme to tekutym pudrom, viackrat dennenic viac, mala vtedy len rok a pol, ale nesvrbelo ju to, lebo nic nezoskrabla..
0 0
LIaaNDA LIaaNDA

LIaaNDA je offline (nepripojený) LIaaNDA

Tak skusim to s tou sódou. Díky moc
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Moje obe dcéry už prekonali kiahne v odstupe 6 rokov.
Staršiu som mala na radu lekárky natierať tektým púdrom a inak nič, len vydržať. Strašne ju to svrbelo, púder vôbec nepomáhal. Robila to, že sa schovala za dvere a tam sa škrabala.
Menšia mala kiahne pred rokom, lekárka odporučila žiaden púder a raz za 24 hodín užívala sirup na žihľavku pre alergikov (neviem názov - oma pozriem a dopíšem). Účinok bol perfektný, celá liečbasíce trvala dva týždne, kým sa všetko zahojilo a aj sme zostali doma, lebo imunita je po kiahňach oslabená, ale to že má kiahne som pociťovala len prvé dva dni, keď mala zvýšenú teplotu.
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

zubo Pozri príspevok
pridám aj ja moju skúsenosť. Dcéra mala kiahne asi pred rokom. V Žiline vraj primár na kožnom (neviem či je to pravda ) zakázal dávať púder, vraj to upcháva a môžu byť z toho komplikácie. Jednou z mála doktorov , ktorá s ním súhlasila bola naša pediatrička a dcére predpísala fenistil, minuli sme dve tuby. Okrem toho som mala dcéru kúpažť v hypermangáne (ružová voda) ktorá perfektne sušila kiahne. Dcéra ich mala asi milión ale celkom v pohode sme ich zvládli. Okrem toho je dôležité byť v deobrom teple, pretože kiahne potrebujú vyliesť von a nie zostať v organizme. Priateľkine dcéry ich mali v hrdle v puse a vraj aj na žalúdku. Na hrdlo som dávala strepsils a myslím že vit . B.
Moja dcéra ich mala asi pred 3 mesiacmi. Tiež ich mala neúrekom hlavne po brušku a chrbátiku ale aj vo vlasoch. Najskôr som ju natierala fenistil gélom ale keď to veľmi nezaberalo prešli sme na tekutý púder s mentolom. Len na hlavičke vo vlasoch sme zostali pri fenistile. Každý večer som ju kúpala v hypermangánovom kúpeli a potom hneď zasa natierala. Bol to náš každovečerný rituál. Našťastie teploty nemala. Prekonali sme to v pohode ale najdlhšie trvalo kým jej potom odpadli chrastičky.
0 0
igora2 igora2

igora2 je offline (nepripojený) igora2

igora2 Pozri príspevok
Môj 5-ročný syn má 5. deň kiahne. 1.deň som si všimla 1 "vyrážku" na brušku a 1 na chrbte, druhý deň prišiel zo škôlky viac vyhádzaný, ale teplotu nemal. Lekárka nám doporučila Tanno-Hermal Lotio + zyrtek na zmiernenie pocitu dráždenia. Tie potvory sa mu vyhádzali aj celkom na kraji očných viečok, vo vlasoch ich má tiež kopu a aj v ústach na hornom podnebí má 2 afty. Veľmi sa neškriabe, teplotu mal raz 37,5. Kúpanie a sprchovanie nám lekárka aspoň 6 dní nedoporučila. Tak ja ho iba utieram vlhčenými obrúskami. Niektoré kiahne už má zaschnuté, ale má aj novšie. Dúfam, že zajtra už žiadne nové nepribudnú. Mám 17 ročnú dcéru, ktorá kiahne ešte nemala. Tak uvidím, či ich dostane aj ona. Mira
Predsa ich dostala aj dcéra a od nej asi 5 spolužiakov na strednej.... ani jedno z mojich detí nemalo vysoké teploty ale niektorí tí starší spolužiaci mali aj 39.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať