Zavrieť

Porady

ovčie kiahne

Chcem sa spýtať na váš názor, prípadne skúsenosti. Moje deti (7 a 9 rokov) dostali ovčie kiahne. Čo je podľa vás lepšie, ponatierať ich tekutým púdrom a pár dní ich nesprchovať, alebo nenatierať a sprchovať? Počula som obe varianty a neviem sa rozhodnúť čo bude lepšie.
Usporiadat
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

monika040 Pozri príspevok
Ahojte, mám 20 rokov a mám kiahne. najhoršie je, že sa celý rok teším na výstavu psov, každý rok chodím tak aspon na tri no teraz mám na pláne len jednu, celý rok sa teším, lebo je to blízko a mám to tam rada a teraz dostanem kiahne Ja sa ale chystám ísť, beriem aj sesternicu a jej to nemôžem urobiť, že nepôjdeme, ani sebe, čo myslíte, kiahne mám od pondelka no aj dnes sa mi urobili nové a výstava je už v nedeľu to je o 3 dni.
Monika aj keď si svoju druhú reakciu zmazala skôr ako som Ti odpísala napíšem Ti toto

Monika veď Ty reaguješ ako moja dcérka keď mala 13 a puberta ňou trieskala o zem. Prepáč ale neverím, že Tvoja mama Ti schvaľuje túto výstavu ako zdravotná sestra ani nemôže
Pozri Monika výstava sa dá predsa aj pofotiť alebo natočiť. Viem, že to nie je ono... ale aj nabudúci rok je rok. Nemyslíš?? Prajem Ti skoré uzdravenie
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

monika040 Pozri príspevok
Myslíte, že ak tam budem, ale zatvorená v aute, budem môcť preniesť nákazu. každý je hnusný a nechce ísť s mojím psom


Moja neplač. Je mi Ťa ľúto. Ale musíš to nejak zvládnuť. A o rok to so psíkom určite vyhráš. Pozri ak by ho viedol niekto cudzí nedopadlo by to podľa Tvojho očakávania. Akého máš psíka?
0 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Cavalier King charles španiel keby to bolo len o výstave to by som ešte prežila aj keď to pôjde ťažko len keď príde sesternica vždy sa chodíme prejsť do lesa a atk ja som sa tešila celý rok keď budem zdravá bude už zima
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

monika040 Pozri príspevok
Cavalier King charles španiel keby to bolo len o výstave to by som ešte prežila aj keď to pôjde ťažko len keď príde sesternica vždy sa chodíme prejsť do lesa a atk ja som sa tešila celý rok keď budem zdravá bude už zima
Cavalier King je pekný psík. Pozri výstavu musíš oželieť. Viem, že Ti je to moc ľúto. Aj ja by som bola nešťastná ak by som sa celý rok na niečo tešila a potom by som sa toho kvôli hlúpym ovčím kiahňam musela vzdať. A tiež by som reptala a frflala. Ale ak sesternica mala ovčie kiahne kludne k Tebe môže prísť. Nenakazíš ju. Viem, že trpíš o to viac, že sa vlastne cítiš dobre a musíš byť v tomto počasí zavretá doma. Drž sa
1 0
monika040 monika040

monika040 je offline (nepripojený) monika040

Neviem či o také prázdniny bude stáť Ona kiahne mala má 11 rokov a tešila sa, že bude vystavovať psíka v súťaži Dieťa a pes
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
ahojte.... my sme mali kiahne cez vianoce. patrik to doniesol zo školy a viem že vyše trištvrte triedy bola chorá a mimi to dostala presne o 16 dní neskôr. nám doktorka kázala len čo najčastejšie sprchovať, byť v teple a keď to svrbí tak dať fenistil kvapky. púder sme síce mali ale ten kázala použiť až vtedy, keď to bude strašne moc svrbeť, ale nepoužili sme ho.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

monika040 Pozri príspevok
Neviem či o také prázdniny bude stáť Ona kiahne mala má 11 rokov a tešila sa, že bude vystavovať psíka v súťaži Dieťa a pes
Hm ale to predsa môže. Pes ovčie kiahne dostať nemôže tak je to v pohode. Čo ak by s ňou išla Tvoja mama? Ak som dobre pochopila Ty jej vlastne nechceš pokaziť radosť. Tak do toho zapoj svojich blízkych. Si chorá nemôžeš ale ostatný môžu. A hlavne ich popros nech vezmú foťák. Neverím, že by ti to odmietli. A ak áno skús im zahrať na city.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

čo najčastejšie sprchovať? Prečo staré mamy hovoria, že sa to nesmie umývať, ani prísť do kontaktu s vodou až keď sa vytvoria chrasty?
0 0
Stanusha Stanusha

Stanusha je offline (nepripojený) Stanusha

Dobrý deň prajem,som tu nová a preto neviem ako inak položiť otázku okrem komentáru k tejto otázke. Ja mám 15 rokov a kiahne som dostala minulú sobotu,dá sa povedať že príznaky sa u mňa začali objavovať od minulého utorka,no až v sobotu som sa osypala.Vo 4. deň to bolo neznesiteľné,no na 5.deň som si všimla že chrastičky,ktoré sa mi urobili v noci,začali miznúť.Zajtra to bude presne týždeň od osypania a ja mám po sebe len pár maličkých chrastičiek.Chcela som sa opýtať či je možné aby som nabudúci štvrtok išla na triedny výlet.Vopred ďakujem Pekný deň prajem
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Stanusha Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,som tu nová a preto neviem ako inak položiť otázku okrem komentáru k tejto otázke. Ja mám 15 rokov a kiahne som dostala minulú sobotu,dá sa povedať že príznaky sa u mňa začali objavovať od minulého utorka,no až v sobotu som sa osypala.Vo 4. deň to bolo neznesiteľné,no na 5.deň som si všimla že chrastičky,ktoré sa mi urobili v noci,začali miznúť.Zajtra to bude presne týždeň od osypania a ja mám po sebe len pár maličkých chrastičiek.Chcela som sa opýtať či je možné aby som nabudúci štvrtok išla na triedny výlet.Vopred ďakujem Pekný deň prajem
Kiahne sú infekčné, kým nie sú chrasty zaschnuté. Chorí zvyknú byť doma 2 týždne (všetko závisí od priebehu a ťažkostí). Teoreticky by si už do kolektívu mohla ísť (čo sa týka nákazy ostatných, už nebudeš infekčná, keď budeš mať chrasty zaschnuté), ale možno by si sa ešte mala šetriť. Podľa mňa by si sa mala poradiť so svojou lekárkou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať