Zavrieť

Porady

Ako mam prepojit satelit FreeSat s rekorderom ?

Dobry den. Kupila som rekorder Samsung DD-H8900M a potrebujem ho prepojit s mojim satelitnym primacom Humax (HD set-top box : UD-FOX/HD UPC direct) aby som mohla nahravat pretoze ma len jeden HDMI vystup. Televizor mam Samsung 46F8000. Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ sa nemýlim - Samo DD-H8900 má DVB-S2 tuner - satelitný. Pretože zo zadu je jeho konektivita dosť slabá - vstupy koaxiál zo satelitu (ant) a potom už len výstupy HDMI, Composite, Optical (https://www.avforums.com/styles/avf/...1b426_8625.jpg)
    romana71 Dakujem za rychlu reakciu. Som slabsie technicky zdatna. Ako to mam prepojit prosim po lopatisticky.
    misoft Nuž - tieto zariadenia veľa možností nedávajú. Televízor má množstvo vstupov HDMI, Digisat má len výstup HDMI a Composite a DVD rekordér je na tom ešte biednejšie Má len vstup cez koaxiál - ostatné sú výstupy.
    Musela by si od taniera ťahať kábel do DVD, z neho do DIGI a z DIGI do TV. Avšak už by si nechytala na DVD žiadne UPC programy, ktoré sú kódované (max. tie voľné).

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Pre nahravanie programov mas na prijimaci Humax UD-FOX/HD USB konektor. Podla navodu tam mas pripojit ulozne USB zariadenie.
    Strana 20:
    http://sk.freesattv.tv/userfiles/sk/...SK_13-0218.pdf
    romana71 Nic ine mi neostava. Dakujem Vam.

    Ako mam prepojit satelit FreeSat s rekorderom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.