Zavrieť

Porady

Štvrťročný platca DPH, Úhrada CLA + DPH 09/2014, orig. JCD z colnice 12/2014

Pozdravujem všetkých nadšencov a spriaznené duše, ktoré radi poradia.
Potreboval by som sa uistiť, preto píšem, myslíte, že by ste ma mohli opraviť ?


SZČO, dovoz tovaru mimo EÚ, platca DPH, JÚ


Invoice(FA) zaplatená 4.9.2014 v EUR
9.9.2014 DHL, ktorá zastupovala v dovoze poslala nedaňový doklad na platbu Cla + DPH, uhradené po obdržaní
30.9.2014 som zistil zlý výpočet CLA a DPH (zamenili menu EUR za USD), podaná žiadosť o opravu.
10.10.2014 rozhodnutie z colnice o začatí kontroly, následne zistený nedostatok, oprava, dod. vyrúbenie Cla + DPH.
10.10.2014 DHL zasiela ďalší nedaňový doklad na doplatok Cla + DPH, uhradené po obdržaní
2.11.2014 Zaslaná žiadosť na colnicu pre zaslanie JCD (stále som nemal originál).
15.12.2014 Colnica zasiela JCD, kde je dátum 9.9.2014, potom ďalší platobný výmer s dátumom tlače 10/2014.


DPH podané za 3. štvrťrok bez uplatnenia DPH z dovozu, keďže som nemal v ruke originálne JCD, ani nič z čoho by som mohol uplatniť odpočet.
Keď mi prišlo JCD z colnice podľa dátumu zaslania až 15.12.2014, viem si uplatniť odpočet vo 4 štvrťroku, alebo musím podávať opravné DPH za 3 štvrťrok ? Nikde som to nenašiel a dosť ma vyčerpalo samotné naťahovanie, aby vôbec som sa dostal k originálnemu JCD.
Našiel som informácie, že sa DPH uplatňuje dňom jeho zaplatenia, ale ak som ho uhrádzal na základe nedaňových dokladov od DHL, tak ako som ho mohol odčítať ?


Už sa zahrávam s myšlienkou, že DPH si neuplatním a budem úhradu brať ako VNZD.


Ďakujem Vám!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Coosom Ďakujem za rýchlu odpoveď. Je prosím, na to nejaká formulka v zákone ?
    Tweety Je, pozri § 49 a 51
    klerak potrebujem k temu originál JCD, prosím? alebo stačí úhrada a opečiatkovaná kópia JCD? ďakujem
      zbaliť

    jolika je offline (nepripojený) jolika

    bosorka jolika
    jasne, ze si uplatnis dph v 4 Q, kedze podla platieb si si mohol aj skorej, ale nemal si danovy doklad, takze si to neuplatnil, az na zaklade jcd a datumu uhrady si mozes uplatnit, cize v 4-Q

    Štvrťročný platca DPH, Úhrada CLA + DPH 09/2014, orig. JCD z colnice 12/2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.