Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať odpis starých pohľadávok?

Ku mojej predošlej otázke http://www.porada.sk/t252922-ako-vyr...ohladavky.html

Prečítala som si § tohoto sa týkajúce ale teraz mi nie je jasné ako to zaúčtovať v JÚ, mám to:
1) iba na základe ID uhradiť v knihe pohľadávok
alebo
2) uhradiť ako ostatný príjem (asi nie ako predaj tovaru, ako boli vystavené, lebo neprijali sme to od zákazníka) a urobiť opravnú položku do daňových výdavkov podľa §19 Z. o DzP? (ide o pohľadávky nízkej hodnoty -10-20-50EUR voči jednotlivcom, vystavenie r2010-2011)
Naposledy upravil fortunka : 07.01.15 at 13:19
KEJKA asi JU, nie?
fortunka áno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka No DPH podla mna nik nevrati... cize asi ziadny, iba ak by ste narobili "dobropisy" Ale to neviem ci by slo :/ Ale patrala som po vsetkom vsade a nikde to nie je JEDNOZNACNE napisane ako postupovat pri starych pohladavkcha... a ked uz nieco nastudujem a myslim, ze takto to bude.. pride niekto iny.. a v ziadnom pripade to tak nemoze byt, ale ako to mat byt, nevie :P No psycho ))
    linko1 tiež neviem... ako postupovať, nakoľko na nete je veľa protichodných informácii...myslela som , že sa niekto vyjadrí z praxe...ako to budete nakoniec riešiť vy?
    fortunka ja rpavdepodobne podla bodu 2... prestudovala som vsetky paragrafy ale este cakam kym sa mi k tomu vyjadri jedna mudra hlavicka... nikde som prave nenasla to co mi kazdy opakuje, ze iba v knihe pohl. to "vymazem", lebo v podstate nedostanem prijem, nema to ist do dennika... co sice dava logiku, ale robi sa to v uzavierkovych operaciach a tie casto nie su "penazne" .. tak clovece porad si sam )))
    Inak na nete je metodicky pokyn DU k §19 ods 2 pism. i pre danovnika uctujuceho v JU.
      zbaliť
    avalik 21.11.15 12:43 odstránil(a) z Porady

    Ako zaúčtovať odpis starých pohľadávok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.