Zavrieť

Porady

ZEP a eID

Onedlho si idem vybavovať nový občiansky preukaz, a rozmýšľam o využití služby elektronický podpis.. V súčasnosti na komunikáciu s daňovou správou využívam klasický ZEP, ktorého platnosť mi bude čoskoro končiť.. A preto rozmýšľam, či už sa neorientovať rovno na eID so ZEP-om..Len neviem, či to bude fungovať aj pri komunikácii s daňovou správou, a či bude potrebné podpísať s DÚ dáku novú dohodu, alebo aký je potom postup.. Ďakujem za postrehy..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie netreba. Vybavila som si eID a s FS som nič nové nepodpisovala. Budeš mať iný certifikát - len elektronicky odklikneš a sa ti aktualizuje alebo "prepojí" nový certifikát na FS. Neviem to odborne vysvetliť, ale zvládla som to ako laik.

    JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

    Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac JWC s.r.o.
    Bude to fungovať aj s FS. Prvé, čo treba urobiť pred použitím kvalifikovaného certifikátu, ktorý je na eID je, že sa na finančnej správe prihlásiš pomocou zaručeného elektronického podpisu. Nie cez ID a heslo. Pri tomto úkone sa zaregistruje nový KC v ich systéme.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka Aha, čiže kliknem na to druhé pod Typ autentifikácie, a pod tým je Identifikátor a heslo, alebo Zaručený elektronický podpis- tak na to.. Teraz som skúsila kliknúť, a vypísalo mi: Ľutujeme, neexistuje komponent podpisovania pre zaručený elektronický podpis ako jedna z podmienok využívania autorizovaných elektronických služieb. Predpokladám, že dákou čítačkou sa spojí eID s PC, a potom by to malo fungovať? A čo s tými všetkými vecami, čo ponúkajú na inštalovanie? To treba všetko najprv nainštalovať?
    JWC s.r.o. Treba to všetko nainštalovať. Čo u vás znamená klasický ZEP? máte už nejakú inú čipovú kartu s čítačkou?
    Žabinka Používam pre komunikáciu s daňovou správou ZEP - teraz odpisujem z dokladu: kvalifikovaný certifikát (KC) vydaný certifikačnou autoritou CA Disig.. Na USB kľúči...
    amoo čítačku treba a nainštal. soft, Až si budem vybavovať eID budem rovno žiadať všetky elektronické služby, možnosti komunikovať z verejnou spravou ap.
    Len mam obavy čo sa stane zo všetkými certifikátmi, kódmi pre DU, ZP, SP, Banky,ET,,, ak mi v PC odíde HDD, al na zakl. doske baterka, prípadne budem musieť pre-inštalovať Win
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.