Zavrieť

Porady

Čiastočný invalidný dôchodok (ČID)

schválili mi čiastočný invalidný dôchodok a chcel by som sa opýtať, či vyplácanie ČID sa počíta od schválenia SP v BA alebo odo dňa podania žiadosti na posudkovú komisiu. Ešte by som doplnil otázku, že žiadosť o ID bol podaný v roku 2013, ale chybou poštárky, ktorá 2 krát predvolanie na posudkovú komisiu omylom dala môjmu menovcovi, /meno a priezvisko máme rovnaké/, ktorý mi predvolanie nedal, ja som o tom nevedel, až keď mi doniesol druhý list v deň dátumu, poobede, keď som mal ísť na posudkovú komisiu, že to našiel v poštovej schránke, pričom to bolo poslané doporučene. Takže som bol na prejednaní stavu až na 3 krát. (jeden známy mi povedal, aby sa odvolal, že by mi to mali vyplatiť odo dňa podania žiadosti) ďakujem za odpoveď
Vlado
Naposledy upravil kolonka : 11.01.15 at 18:36
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Veď na komisii ti povedali od akého dátumu ti ID priznávajú. Určite to nie je dátum "schválenia" na ústredí SP v Bratislave. Buď od dátumu podania žiadosti, alebo od dátumu prejednania zdravotného stavu. ID môže byť priznaný aj spätne, myslím že tri roky dozadu.
kolonka práve, že je to dátum rozhodnutia ústredia SP BA, na prejednaní stavu mi nepovedali nič lebo nevedia, či mi schvália ID.
veronikasad Na komisii ti priznali % invalidity. Ústredie SP posudzuje len nárok na výplatu ID, ak sú splnené podmienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Mne pocitali odo dna podania,ale najprv ti ho musia schvalit.
    Peggynka Aj mne.

    vlasta123 je offline (nepripojený) vlasta123

    vlasta123
    kolonka

    Na komisii TI povedia len to že Tvoj zdratotný stav budú posudzovať podľa zákona,mali ti ho ukázať,tam je diagnoza a aj prercentuálny pokles zárobkovej činnosťi,je to tam percentuálne od do uvedené v percentách,posudzujúci lekár ti priamo nepovie o koľko percent je znížená Tvoja zárobková činnosť,.O tom rozhodne za zatvorenými dverami.

    Toto svoje rozhodnutie pošlú na ústredie SP Bratislava,a Tí buď potvrdia rozhodnutie Posudkovej komisie a môžu rozhodnúť že Tvoj ID Ti bude vyplácaný ku dňu podania,ale môžu rozhodnúť že vyplácanie Tvojho ID bude odo dňa preskúmania Tvojho zdravotného stavu.

    V prípade ,že by sa jednalo o druhý prípad,tak v rozhodnutí je zdôvodnené prečo k tomu pristúpili ,ako aj stanovený čas v ktorom sa voči tomuto rozhodnutiu môžeš odvolať.

    Podľa Vášho príspevku vypadá,že Vy ste boli zatiaľ len na Posudkovej komisii a rozhodnutie o prizaní ID ešte nemáte.

    Vlasta
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolonka Mám aj rozhodnutie o priznaní ID. Presne ste popísali postup.Na posudkovej komisii mi povedali po preskúmaní lekárskych správ a zdravotného stavu, že by mi mali vyplácať od toho dátumu, čo sa aj stalo a bolo v rozhodnutí napísané. proti rozhodnutiu môžem podať návrh na preskúmanie súdom do 3O dní, myslím si, že by to bolo zbytočné.
    vlasta123 tam záleži na diagnoze a na % poklesu
    takže píšem navrh na súd -otáznik?
    vlasta123 toto je už len doplnenie,nepíše sa mi to dobre

    termín začiatku vyplácania id je daný časom kedy bola stanovená diagnoza,nezáleží kedy bola podaná žiadosť a ani kedy bolo preskúmanie zdravotného stavu
      zbaliť

    Čiastočný invalidný dôchodok (ČID)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.