Zavrieť

Porady

Môže mi kupujúci reklamovať auto, ktorému pri predaji ani pred predajom nič nebolo??bolo doslova 100%

V októbri som predala ojazdené auto. Spísali sme kupnopredajnu zmluvu. Pri kúpesi nový majiteľ urobil skúšobnú jazdu. Skontroloval auto zvonku aj zvnútra. Mal otvorenú kapotu motora. Všetko mohol vidieť. Prebehol predaj. V novembri písal že auto funguje všetko super. Jazdí na ňom. A v januári mi zrazu prišiel od neho list. Že auto je nepojazdne, že mu najprv svietila kontrolka batérie , že si ho mechanik odniesol a že už na ňom nič nejde. Nejde štartovať , strieka z neho benzín, nejde 1 piest, sú zapecene vysokonapatove káble,odpaleny ventil, strhana sviecka. Len nechápem. Ako mohol s tým striekacim benzínom ísť z BA do PK. Pomôžte mi prosím. My sme na tom aute jazdili denno denne a vážne išiel ako hodinky. Aj cestu na východ 400 km. Zvládal super.na to ze je to 1,2.pán chce vrátiť peniaze. A ja si mám vraj odtiahnuť auto späť z PK do BA. Chce odstúpiť od zmluvy.
Naposledy upravil diana251286 : 20.01.15 at 09:23 Dôvod: nove skutocnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    s kludnym svedomim ho ignoruj ...
    btw: tie rozpravky o 100% stave ojazdeneho auta si nechaj, to tvrdi KAZDY predavujuci o svojej jazdenke ... len nechapem preco ju potom predava za polovicnu a mensiu cenu
    diana251286 Auto bolo ozaj motoricky v poriadku. Dôvod predaja,bola kúpa silnejšieho a hlavne väčšieho auta

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kašli na neho. Ak je v zmluve, že sa kupújúci oboznámil so stavom, vyskúšal ho - tak nerieš. Reklamácia nebude. Kto ho vie, ako sa on o vozidlo staral.
    Z popisu "jeho" chýb však len môžem konštatovať, že kašlal na údržbu vozidla - jednoducho sa povozil a teraz chce, aby si ty mu zaplatila opravy, ktoré spôsobil on.

    Ak by sa ešte vyhrážal, tak mu to vráť aj s úrokmi - postraš ho - že podáš na neho TO pre vydieranie....
    To niekedy zaberie.

    Môže mi kupujúci reklamovať auto, ktorému pri predaji ani pred predajom nič nebolo??bolo doslova 100%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.