Zavrieť

Porady

PN, nezamestnanosť a daňové priznanie 2014

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť skúsených o odobrenie mojej úvahy:

pani bola od 23.10.2013 PN (dovtedy pracovala, spoločnosť zanikla 23.10.2013)
1.1.2014 - 12.4.2014 PN
13.4.2014 - 31.12.2014 evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a súčasne od 15.10.2014 jej bol priznaný čiastočný invalidný dôchodok.
Ani jeden z týchto príjmov nie je zdaniteľný, teda nemusí podať daňové priznanie a jej manžel si môže uplatniť NČZD na manželského partnera (po odpočítaní príspevkov v nezamestnanosti)?

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. zamestnanec nemusí podávať DP
    2. manžel si môže uplatniť na manželku pomernú časť NČZD za obdobie evidencie na UP a poberania ID vo výške rozdielu medzi pomernou časťou NČZD a celoročným vlastným príjmom manželky, t.zn. že do vl. príjmu zahrnie okrem dávky v nezamestnanosti a ID aj nemocenské od 1.1.-12.4.2014
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Radka08 Ďakujem
    no ona v roku 2014 už nebola zamestnancom
    kn-alka vieme, že nebola zamestnancom, pri NČZD sa ako príjem berie aj dávky v nezamestnanosti aj nemocenské dávky
    Radka08 ja viem, že vieme len z toho veronikynho príspevku som to tak pochopila, že ona to tak myslí... takže stačí keď mi doloží potvrdenie z úradu o výške dávok v nezamestnanosti a zo sociálky koľko mala PNku. Jej manžel je totiž zhodou okolností náš zamestnanec, čiže to budem mať ako podklad k uplatneniu NČZD na manželku pri jeho ročnom zúčtovaní

    Babenky ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc
    ivka70 Nemusi ti ziadne potvrdenia dokladovat.
    Oni si to doma zrataju a vyslednu sumu manzel napise do svojej ziadosti o RZD.
    Za sumu aj doklady su zodpovedni oni, musia si to doma odlozit pre pripad kontroly z DU.

    Tvoj podklad bude suma a jeho podpis na ziadosti, ktorym podpisuje, ze si je vedomy aku sumu a preco si uplatnuje.
    Radka08 Aha, ďakujem
    Ivka90 Môžem sa spýtať, akú pomernú časť si uplatní manžel, ak mám priznaný nárok na invalidný dôchodok od 10.10.2014? Sú to tri mesiace alebo iba dva? Ďakujem.
      zbaliť

    PN, nezamestnanosť a daňové priznanie 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.