Zavrieť

Porady

Leasing - MRP

Vie mi niekto poradiť ako správne účtovať leasingové splátky v MRP na základe dohody o platbách? Má sa to účtovať cez záväzky, aby som do KV dostala číslo tejto dohody? Malo by to ísť podľa správnosti v KV do B2 alebo B3? Alebo to účtujete len cez ID?
Vivči Ahoj, ako si zaúčtovala 1.zvýšenú splátku? Nahrala si to do faktúr alebo do ostatných záväzkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vierabk je offline (nepripojený) vierabk

    vierabk
    Ahoj, mám ten istý problém.Začínam účtovať leasingové splátky v MRP a kamarátka mi poradila,aby som si ich nahodila do záväzkov, tak sa mi dostanú v KV do B2. Ako si to nakoniec vyriešila Ty?
    fortunka vid nizsie
    eva0704 Aj ja som to začala robiť cez záväzky, a tak mi to správne ťahá do KV do B2. Myslím, že tak je to správne.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    V MRP robim iba JU.. tam to uctujem do Ostatne zavazky, normalne vsetky splatky tam nauctujem datumy pisem: zaradenie = datum splatkoveho (cize mi to ostane aj ku koncu roka v zostatkoch), splatnost a dan.povin./DPH k dautum uplatnosti (a teda mi to potiahne normalne do B2 k tomu datumu kazdy mesiac).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Inak takto robim aj ine predpisy mesacne.. napr. najomne, platby podla zmluvy atd...
    vierabk Ďakujem,inak v podstate aj ja to tak robím ,ale v PU
    fortunka tak tak je to spravne ja sa velmi k PU nevyjadrujem, lebo v nom nepracujem, tak neviem ) Ale rozdiel tam nebude okrem predkontacii asi :P
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.