Zavrieť

Porady

priradenie spolocneho pozemku k pozemku

Vlastnim pozemok a vedla tohto pozemku som zaroven spolumajitel v casti 1/12 spolocneho pozemku. Chcem tuto cast 1/2 spolocneho pozemku priradit k parcele mojho pozemku v mojom vylucnom vlastnictve a to po celej jeho dlzke a v sirke takej, ako vyjde. Viem ze musim mat suhlas vsetkych ostatnych spoluvlastnikov, aby som to mohla dat zavkladovat na kataster. Akou formou mam ten suhlas ziskat? Poslat doporucene listy s dorucenkou kde ich ziadam o suhlas a co vsetko by mal taky list obsahovat? Mozem tam uviest, ze v pripade nepodpisania suhlasu, vec postupim na sud s tym, aby sud pridelil cast 1/2 spolocnej parcely k parcele vo vylucnom vlastnictve na zaklade logickeho priradenia? Aka je uspesnost takehoto priradenia na sude?
Dakujem za pravnicku odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pôjde o zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva - dohodou alebo súdom. Spoluvlastníkom treba zaslať už návrh zmluvy s nákresom, Pričlenovaná časť bude musieť vzniknúť asi geometrickým plánom ako nová parcela - to ti presne povie geodet, lebo niečo pričlenujú aj bez vytvárania parciel ..
    Ak by spoluvlastníci nesúhlasili, žaloba bude obsahovať taký istý návrh. V logických prípadoch súd vyhovie.
    Ešte pripmínam, že pri pričlenovaní neplatí ani drobenie pôdy - pozri § 24 ods. 3 písm. c) zákona 180/1995.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nedá sa to tak jednoducho. Uvedom si jedno - ten spoločný majetok (podielový) - z každého cm2 tebe patrí 1/12. Najskôr by si musel dať vyhotoviť geometrický plán pozemku, aby sa zistila presná rozloha a hranice tej tvojej 1/12 pozemku, potom na katastri sa takto potom zaznačia a zapíšu do katastra novovzniknuté parcely.
    To je tá prvá časť.
    A druhá časť - spojenie (zlúčenie) pozemkov. Postup je rovnaký - opäť geometrický plán s vyznačením hraníc novovzniknutej parcely po zlúčení, zápis a zaznačenie na katastri.

    priradenie spolocneho pozemku k pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.