Zavrieť

Porady

Faktúra z Alza

Z internet. obchodu Alza som zakupila výrobok, ale firma sídli v Čechách, neviem ako mám zaradiť riadok DPH , keďže tovar som prebrala na Slovensku. Pracujem s programom Alfa v JU.
Naposledy upravil ivka70 : 17.01.15 at 13:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    želkap. To všetko mám, len neviem zaradiť riadok DPH, je to tovar nadobudnutý v tuzemsku alebo v rámci EÚ?
    zuzana.š. Alza sk, hoci je česká firma má aj SK IČ DPH
    želkap. a nebude problém, že na faktúre je CZ IČ DPH?
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite máš na faktúre SK - ič DPH, ak si tovar preberala na Slovensku.
    želkap. Ďakujem za rady

    Anelas je offline (nepripojený) Anelas

    Anelas
    Narazila som tiež na problém s Alza.sk - na faktúre majú slovenské IČ DPH. Zaúčtovala som v Omege, aj mi to Omega vypískala, že IČ DPH nie je správne, aj som si ho overila znovu na faktúre, overila na portály FR SR....a tak som si povedala, že asi Alza.sk je múdra a Omega a FR SR hlúpe...veď predsa vedia čo uvádzajú na faktúre - ALE už sa mi vrátilo chybové hlásenie kontrolného výkazu - SKčkové IČ DPH je chybné. Na www stránke majú Alza.sk uvedené iba CZkové IČ DPH.....ale faktúru vystavenú so slovenskou DPH - takže zajtra môžem pátrať v Alza.sk o čo ide, a už to vidím, že tam majú dobrý bordel, ako už viackrát sa mi s nimi stalo a môžem prerábať celé priznanie DPH aj kontrolný výkaz. A zrovna v čase, kedy účtovník už vôbec nevie ako sa volá!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    želkap. Super, tak sa veľmi teším, ako dopadnem ja, už nikdy faktúry z Alzy, držme si palce
    Citronove_koliesko Predpokladám že máte v ruke doklad ako ja tj. česká FA s vyčíslenou DPH, ich IČ DPH je začínajúce 4xxxxxx..... ale POZOR!!! je registrované na Slovensku len pre zásielkový predaj konečnému spotrebiteľovi, z takejto FA si veru DPH neuplatníte. Akurát si s nimi už možno 5x píšem aby mi vystavili buď klasickú SK faktúru s DPH alebo CZ bez DPH. Zatiaľ vždy opravili, teraz sa nejako vykrúcajú...
    Anelas Ano, to je presne ona. Tiez sa im chystam telefonovat. A rovno im podakujem, ze robia ludom stresy. A zasa mozem pisat klientom, na co si maju davat pozor - akoby toho chudak slovensky podnikatel nemal dost, na co vsetko si ma davat pozor.
    Citronove_koliesko keď môžem ešte poradiť...telefonicky nevybavíte nič, jedine mailom, ak má klient u nich registráciu tak budú požadovať výpis z OR a osvedčenie o registrácii dane, potom vystavia nový doklad a vrátia DPH, cca 4x som toto absolvovala, netreba sa nechať odbiť, na mail odpovedajú promptne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.