Zavrieť

Porady

musím odstrániť reklamu z budovy ktorá je v zábere TV kamier počas prenosu šport.podujatia?

Zdravím Vás,potreboval by som rýchlo poradiť.Jedná sa o reklamu nášho partnera ktorú máme umiestnenú na balkónovom zábradlí nášho hotela.Dnes ku nám prišla nejaká pani že reklamu musíme ihneď dať dole lebo je v zábere ich kamier počas športového prenosu alebo máme jej zaplatiť za reklamu v tv mediach.Reklamu máme tam umiestnenú celoročne.Má niekto právo rozkázať mi odstrániť tie plagáty?Ako to robí tv počas reportáží napríklad v meste kde sú budovy bežne celofasádne natreté reklamami?tiež ich musia odstraniť alebo zakryť alebo jednoducho niekto t TV obíde všetky domy s reklamou v zábere reportáže a pošle im faktúru za reklamu?Nič sme si ohľadom reklamy v TV neobjednali a preto ani nemajú asi právo nás vôbec v tv vysielať.Nemajú náhodou techniku na rozostrenie nežiadúcich záberov ktorú môžu v tomto prípade použiť?
Porušili sme my nejaký zákon?
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Povedz jej, nech nezaberá Tv Váš hotel, alebo nech to rozmažú. Platiť jej nemáš za čo.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jozko42 Dík moc ,ja si to tiež myslím som zvedavý s čím príde zajtra
    buchač Keď príde zajtra, tak ju posli do péčka...a kameru nech vezme zo sebou a natočí nejaké zábery..
    jozko42 heh no uvidíme ale dnes sme ju už raz poslali kadeľahšie

    len potrebujem presne vedieť akým zákonom sa oni riadia že prišla tak suveréne a krikom ku nám
    buchač jozko

    Ale šak nerieš !
    Keď niekoho chytia policajti na ceste, tak mu z rukáva zacitujú zákon. Poniektoré posádky majú tie lajstrá dokonca v aute a previnilcovi ukážu patričné pasáže.

    Takže inak povedané, nech Ti veľká šéfka ukáže nejaký ten predpis a či zákon.
    Inak smola....
    Ten krik by som ani neriešil (vyprosil si) a práskol jej dverami pred nosom.
    jozko42 oki dík zajtra napíšem čo sa udialo a aká dlegácia sa ku nám dorútila vykrikovať.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.svetelneznecistenie.sk/ak...u.html?start=5
    A teraz sa spýtam. Máte to schválené podľa novely stavebného zákona 50/1976 §71?
    Ak však je tam označenie hotela, kontakty a pod. - môžete ich odbiť tým, že to nie je reklama, ale označenie podniku. A na to sa zákon o reklame nevzťahuje.

    A ako MarcoM poznamenal - nech si zvolia oni iný záber. Inak by si ich mohol žalovať ty, že bez tvojho povolenia snímajú tvoj majetok a pozemok.
    jozko42 dík za odpoved
    Myslím že s tým zákonom je to ok,lebo budovu máme v nájme od obce na 20 rokov a v zmluve máme povolené umiestnenie akejkoľvek reklamy na 50% hotelovej plochy presne neurčenej a rovnaké právo má v zmluve aj obec
    misoft V tom prípade - nech si mieria kamerou niekde inde. Vy tú reklamu predsa nevnucujete. Je na vami prenajatom majetku (resp. na majetku obce) - nech sa tam sťažujú (alebo na Lampárni ).
    Ešte upresni - čo je to za TV. Ak nejaká regionálna - smelo ich pošli do ****!

    musím odstrániť reklamu z budovy ktorá je v zábere TV kamier počas prenosu šport.podujatia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.