Zavrieť

Porady

Ako na mravce bez chémie?

Bývame v činžiaku a pred pár dňami sme v kuchyni našli nevítaných návštevníkov - mravce. Vyliezajú spoza kuchynskej linky, preto by sme nechceli pri ich hubení použit´chemické prostriedky. Prosím, ako teda na mravce bez chémie?
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
najlepšie by bolo zistiť, odkiaľ presne idú a nájsť kráľovnú, ak sa vám ju podarí nájsť, máte po probléme. Potom stačí už len všetko pekne vyumývať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Niekde som čítala, že pomáha slaná voda, ale nemám to odskúšané.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Miriam.x
Niekde som čítala, že pomáha slaná voda, ale nemám to odskúšané.
Skúšala som mletú škoricu - zdá sa že pomáha.

Tiež postrúhaná školská krieda údajne pomáha.
Odskúšané to nemám.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

treba nasypať soľ do dier , odkiaľ vyliezajú

Mám vyskúšané
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

nám pomohly obyčajné kvasnice.Rozdrobíš ich na iich cestičky a uvidíš ako zmiznú.Mám to odskúšané.To mi poradila jedna stará babka.
1 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

My sme kedysi používali na noc v sirupe namočenu špongiu.Na linku položíž jednu dve takéto namočené špongie mravce ti vojdu dnu ale cestu von už nenájdu. Vieš že to chceš bez chémie ale osvedčila sa nám aj krieda na mravce.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Ďakujem za rady, určite všetky vyskúšam a ešte sa ozvem.

Kedˇ chceš dostatˇdobrú radu, hodˇsi dotaz na poradu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som kedysi dávno čosi aj o zubnej paste počula.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

ja soo pocula, ze pomaha prasok do peciva...

dana
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Máte problém s mravcami v byte
Otvoríte skrinku, sú na poličke pri múke, nájdete ich v pečive, v príborníku, ale ani šatníková skriňa, čo mydlo v kúpeľni nie sú od ich cestičiek ušetrené.
Lezú jednoducho všade.
Suseda vám síce navrhla riešenie a chystá sa zavolať firmu, ktorá sa podobným problémom venuje. Ale čo v prípade, že máte doma malé deti a nechcete, aby boli použité chemikálie? Existuje prírodný prostriedok, ktorý by urobil podobnú službu bez použitia chemikálií?
Pravdaže. Ak nechcete proti mravcom použiť žiadny s ponúkaných chemických prípravkov, skúste ich zničiť bórovým práškom, ktorý nasypete na miesta, kde sa najviac zdržujú.

Zdroj :www.google.sk
Naposledy upravil Zita5 : 08.05.06 at 19:48
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
S jarou zavítajú do našich bytov aj mravce Najefektívnejšie je hubiť mravce tak, aby účinok nástrah dopadol rovno na kráľovnú, ktorá rodí stále nové robotníčkyV nejednej domácnosti s príchodom jari nastáva panika. Platí to predovšetkým v tisícoch panelákových bytov, ale aj rodinných domov, ktoré si obľúbili mravce. Tento blanokrídly hmyz žije v kolóniách a vyznačuje sa organizáciou, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani dobre vycvičená armáda. Srdcom mravčieho spoločenstva je jedna alebo viacej kráľovien, ktoré bez prestania znášajú vajíčka.Viditeľnejšie sú však neokrídlené robotnice, ktoré sa starajú o kráľovnú i celé jej potomstvo a zabezpečujú potravu pre celé hniezdo. Potravu vopred natrávia a až potom ňou kŕmia ostatných členov kolónie, ktorá má teda, obrazne povedané, spoločný žalúdok, a na tom je založený aj princíp mnohých nástrah. Mravce, ktoré nás obťažujú v byte, možno rozdeliť do dvoch skupín. Jednu tvoria teplomilné mravce, ktoré sa celoročne množia vnútri budov. Najväčšie nepríjemnosti ľuďom spôsobujú žlté mravce zvané farao, ktoré vyhľadávajú bielkovinovú potravu ako mäso, vajíčka, mŕtvy hmyz, ale nepohrdnú ani sladkosťami.Do druhej skupiny zaraďujeme tmavé záhradné mravce, ktoré navštevujú ľudí iba sezónne, na jar a na jeseň. Okrídlení samčekovia po svadobnom lete hynú, samičky iba strácajú krídla a zakladajú kolónie. Ďalší druh, čierny mravec obecný, vniká počas rojenia do budov zo škár v chodníkoch a dobre oslnených priestorov v blízkosti ľudských obydlí. V suterénoch, na terasách, v strešných trámoch i v kvetináčoch hniezdi jeho príbuzný mravec hnedý. Iba zriedkavo sa do budov sťahuje drobný mravec zemný.Celoročne obťažujúci mravec farao, ale aj ostatné druhy, si tvorí hniezda na ťažko prístupných miestach v dome. Hubenie formou nástrah treba teda kombinovať s bariérovými postrekmi technických rozvodov. Laik si s týmto problémom sám nepomôže a musí nechať hubenie mravcov na odborníkov. Napokon, v činžiakoch je podmienkou účinnosti ošetrenie všetkých priestorov naraz. V rodinných domoch sa môžeme pokúsiť o ich likvidáciu aj sami. Vychádzame z toho, že mravce vyhľadávajú potravu (a teda aj nástrahu) veľmi efektívne. Pomocou tzv. stopovacích feromónov si označia celú cestičku od nálezu až do hniezda, kde o nej podajú správu ostatným. Potom vidno na ceste z mraveniska k potrave celé mravčie karavány. Najefektívnejšie je hubiť mravce tak, aby účinok nástrah dopadol rovno na kráľovnú, ktorá rodí stále nové robotníčky. Účinok nástrahy teda musí byť do takej miery oneskorený, aby robotnica zahynula až potom, keď jed v potrave zanesie až do hniezda.

Médium: NarodnaObroda.sk, záznam vykonaný:28.4. 5:34
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Nám ked začali pred 3 rokmi v byte mravci tak som jednoducho všetko zorganizovala,nakúpili sa z fondu krabičky kazdému 4,chodby sa vystriekali a odvtedy je pokoj. ludí som chodila kontrolovat aj ked niektorí tvrdili ,ze mravce nemajú. v bytoch strikat je blbosť,tieto krabičky stoja síce okolo 400,-ale sú účinné a hlavne mravce to nanosia tej svojej "pani "a vykapú všetky.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

dan
nám pomohly obyčajné kvasnice.Rozdrobíš ich na iich cestičky a uvidíš ako zmiznú.Mám to odskúšané.To mi poradila jedna stará babka.
Dnes ráno som to skúsila, lebo mravce sa mi ťahajú najmä k miske, kde má kocúr granule. Od misky sa stratili, ale zdá sa, že sa tie usilovné mravčeky pustili priamo do kvasníc. Asi im chýba B-vitamín.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Eulalia
Dnes ráno som to skúsila, lebo mravce sa mi ťahajú najmä k miske, kde má kocúr granule. Od misky sa stratili, ale zdá sa, že sa tie usilovné mravčeky pustili priamo do kvasníc. Asi im chýba B-vitamín.
No, už to neplatí, tie kvasnice musia byť asi stále čerstvé, inak sa mravce okamžite zase hrnú. Okrem toho sa mi v kotolni, kde vedú cez steny rúry od kotla a vody, objavili veľké čierne okrídlené mravce. A na tie kvasnice vôbec nezaberajú. Musím skúšať ďalej...
Naposledy upravil Eulalia : 27.05.06 at 22:37 Dôvod: Aby som sa neocitla v téme preklepy
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ja poradím dodatočnú metodu - nie na vyhubenie, ale na "dočistenie".

Nezabudni vyšpárovať všetky spoje, ktoré vedú ku susedom - stupačky, odtok z umývadlá, odtok zo záchodu - všetko, čo ide zo steny. Poriadne tam daj tmelu, izopeny, príp. len zasádruj.

Inak, ja som skúšala ešte v starom byte všeličo, ale nepomohlo nič. Lebo mravce mali všetci susedia, ale nikto sa nepriznal - iba ja a vyzerala som, že si snád neviem doma upratať. tak som sa naštvala, utesnili sme všetko a po mravcoch ani stopy. Asi sa presťahovali k susedom. Ale oni nadalej tvrdili, že nemajú mravce. Ale na chodbe si šuškali: hej, a čo na to? tak som sa tvárila, že to nepočujem.

Inak, držím ti palce, lebo je to naozaj nepríjemné.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Pred 3 rokmi som bol na dovolenke na Elbe. Spali sme v karavane aj s dcérou. Nikde v prospektoch nás neupozornili, že tam budú mravce. Boli sme z toho pekne zdesení, keď sme ich na druhý deň našli v potavinách. A to ten karavan stál na tehlách - cestičku museli hľadať) Dcéra to išla hneď riešiť no nevyriešlila nič len jej dali nejaké spreje, mali ich nachystané asi o probléme vedeli. Môžem povedať, že spreje zabrali, ale len na mňa. Vôbec som tam od toho "smradu" nemohol spať, kým mravce veselo pobiehali po našej strave.
Začal som vymýšlať ako s nimi bojovať. Aby som sa mohol napiť relatívne niečoho chladného dával som si minerálku (sladenú) do vody s kýblom, aby bola po ruke. V noci prišiel smäd tak som po tme našiahol minerálku a keď som pil tak som zistil, že po mne lezú mravce z tej flaše.
Všade sa dostali ale vyzrel som na nich. Začal som všetko vešať na povraz ktorý som natiahol v stanovej predsieni karavanu asi v 5 metrovej dĺžke a v strede som spustil ďaľší povraz na ktorom bolo všetko zavesené (išlo o potraviny ktoré sa nekazili). No a na toto boli krátke všetky mravce, sem cestu nenašli.

to je rada ak sa vám to stane na dovolenke v karavane.

V byte sme použili nejachú chémiu alebo čo to bolo. Nejaké nádoby s otvormi, ktoré sme dali na zem a oni tam chodili na stravu. Údajne to malo brániť ich rozmnožovaniu. Od tej doby ich nemáme.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

mimonak: ako na mravce bez chemie? a co tak pouzit Sekoru ?
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

to sa nasekáš, ak budeš chcieť každému odseknúť hlavu
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Orim
to sa nasekáš, ak budeš chcieť každému odseknúť hlavu

ale ved ja nevravim, ze sekeru ale Ondreja Sekoru :p
Naposledy upravil ayya : 11.06.06 at 13:23 Dôvod: doplnenie d - v linku
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Orim
V byte sme použili nejachú chémiu alebo čo to bolo. Nejaké nádoby s otvormi, ktoré sme dali na zem a oni tam chodili na stravu. Údajne to malo brániť ich rozmnožovaniu. Od tej doby ich nemáme.
to nie je cista "chemia" ako sme zvyknuti pouzivat to slovicko ... je to navnada, ktora sposobuje neplodnost kralovnej v hniezde ... okrem tych latok sposobujucich neplodnost samicky - to obsahuje med, zltky ... a vselico, co mravcom chuti, tak to odnasaju ako potravu domov. Co som rozpravala s mnohymi ludmi, tak tieto navnady su fakt ucinne a to dlhodobo, vymru robotnice a nove sa jednoducho nerodia ... uz to tu bolo viackrat spominane ...
Mravce osidluju priestor podobne ako vcely ... aby si zbytocne nekonkurovali - pri istej velkosti komunity si vychovaju novu kralovnu a ta potom opusti povodny domov a zalozi novu koloniu ... tu vedomost treba tiez vyuzit pri vyhnani mravcov z nasho domova
Naposledy upravil ayya : 11.06.06 at 12:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať