Zavrieť

Porady

Potrebujem CE certifikát pri dovoze oblečenia v rámci EU?

Handrakes

Handrakes je offline (nepripojený) Handrakes

Handrakes
Potreboval by som poradiť ohľadom dovozu tovaru zo zahraničia a následného predaja. Konkrétne PL -> SK

Moja otázka sa týka hlavne CE certifikátu. Na internete som nenašiel žiadny spoľahlivý zdroj, písal som už na ŠOI ale žiadna odpoveď.

Sortiment, ktorý by som chcel predávať: opasky, mikiny, Bundy, saká, nohavice, košele, svetre, Tričká a vesty.

Chcem sa teda informovať, nakoľko výrobca mi nevie dodať CE certifikát.

1.Musím mať k týmto produktom CE certifikát? Vzťahuje sa na oblečnie?
2. Viem si tento certifikát zaobstarať na Slovensku? V prípade ak áno, viete mi odporúčiť spoločnosť, ktorá tento certifikát vystavuje? Aká je približná cena?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Proteak

    Proteak je offline (nepripojený) Proteak

    Proteak
    CE certifikat maju vsetky vyrobky vyrobene v EU, musia ho mat, lebo inak by nespnali podmienky trhu. Ak su dovazane mimo EU na trh by sa bez takeho crtifikatu nedostali, cize kazdy vyrobok na rhu ci chce ci nechce musi mat. Tak nam to vysetlil docent kvalitar, a toho celkom uznavaju
    avalik

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    264/1999 Z. z.Zákon o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1999-264

    § 10
    Povinnosti výrobcov, dovozcov a distribútorov pri uvádzaní výrobkov na trh

    (1) Výrobca alebo jeho splnomocnenec alebo dovozca (ďalej len „výrobca alebo dovozca") môže uvádzať na trh iba bezpečné výrobky,8) a to bez ohľadu na to, či sú určené na osobnú potrebu alebo na profesijné použitie. Ak nemožno identifikovať výrobcu alebo dovozcu, za splnenie podmienok uvedenia výrobku na trh zodpovedá distribútor.

    (2) Výrobca alebo dovozca určeného výrobku posudzuje pred uvedením na trh zhodu jeho vlastností s technickými požiadavkami ustanovenými technickými predpismi.

    (3) Určené výrobky môže výrobca alebo dovozca uviesť na trh iba po posúdení zhody ich vlastností s technickými požiadavkami na ich bezpečnosť podľa tohto zákona a technických predpisov, a to spôsobom, ktorý zodpovedá posudzovaniu zhody podľa § 12.

    (4) Výrobca alebo dovozca určeného výrobku môže uviesť na trh len taký výrobok, ktorý spĺňa všetky technické požiadavky, ktoré sa na určený výrobok vzťahujú. Pred uvedením určeného výrobku na trh je povinný vydať písomné vyhlásenie o zhode s technickými predpismi (ďalej len „vyhlásenie o zhode“), ak sa naň nevzťahuje § 13 ods. 6.

    (5) Výrobca alebo dovozca musí distribútorovi na jeho žiadosť poskytnúť vyhlásenie o zhode.

    (6) Distribútor nesmie distribuovať výrobok, o ktorom na základe svojich informácií alebo svojich odborných znalostí vie alebo o ktorom môže predpokladať, že môže ohroziť oprávnený záujem.

    (7) Distribútor nesmie distribuovať určený výrobok, na ktorý výrobca alebo dovozca nevydal vyhlásenie o zhode (§ 13) alebo na ktorý nemá pri distribúcii vyhlásenie o zhode alebo písomné potvrdenie, že výrobca alebo dovozca vydal vyhlásenie o zhode, alebo ak ho výrobca neoznačil značkou zhody.

    Potrebujem CE certifikát pri dovoze oblečenia v rámci EU?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.