Zavrieť

Porady

Môžem odmietnuť prácu nadčas?

Som prijatá na dohodu do 30.6.2015 a moja prac. náplň je len 70% . Vedúca mi neustále dáva prácu nadčas, za ktorú mi síce zaplatí, ale mne nevyhovuje ( spoje, deti). ďakujem.
buchač TOTO všetko si mala napísať do zadania otázky !!!
========================================

amfissa (Dnes 08:13) viem, čo ma čaká, ale núti ma tam sedieť od 6 ráno, aj ked moja práca začína o pol desiatej. vraj, keby niekto vypadol, väčšinou tam sedím zbytočne, stalo sa len 3x, že ma potrebovali súrne a pritom mi zaplatí len za tých 70%

taiko (Dnes 08:17) pockaj, teraz si protirecis, predtym si pisala, ze Ti pracu nadcas plati poriadne.

ivka70 (Dnes 08:17) Ved si pisala, ze ti zaplati tie nadcasy....tak ako je to?

amfissa (Dnes 08:19) neprotirečím, zaplatila mi len za tie tri razy, ked som pracovala za inú kolegyňu, ale za to, že tam sedím od čiestej v šatni a čakám do pol desiatej mi neplatí

ivka70 (Dnes 08:22) Tak si s nou vyjasni toto, pre teba je to praca, ak ti prikazala prist na 6,00 - musi ti ju teda ratat do pracovneho casu bez ohladu na to, ci sedis alebo nieco konkretne robis - ak si v praci na jej prikaz, je ona zodpovedna za pridelovanie prace pre teba. ak ti ju ratat nebude, nemusis tam sediet. Pytaj si od nej pisomne nariadenie nastupu do prace ....

amfissa (Dnes 08:25) práve naopak, ona odo mňa žiada papier, kde mám oznámiť, že odmietam prácu nadčas. môžem jej to dať? ved ma platí aj tak, len za tých 70%

ivka70 (Dnes 08:27) Tak sa jej spytaj, o akej praci nadcas hovori. ak prides do prace a 3,5 hodiny tam sedis bez zaplatenia toho casu - v podstate travis v praci svoj volny cas, cize o ziadnu pracu nadcas nejde.
A o traveni svojho volneho casu mas urcite ine predstavy ako sediet na satni v praci

amfissa (Dnes 08:32) n, práve, moc ústretová nie je. bývam na hornej Orave, vstávať musím o pol piatej, aby som sa dostala do Námestova. Pritom by som mohla kľudne ísť na autobus o pol deviatej. dám jej ten papier a dakujem za rady
=============================================
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môžem odmietnuť prácu nadčas?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.