Zavrieť

Porady

Nesprávne faktúry - sumy na starších faktúrach

Dobrý deň,

ako riešiť v PÚ nesprávne faktúry - sumy vo faktúrach z rokov 2012-2013?

Ide o toto (trošku sa rozpíšem, ale neviem ako to stručne zhrnúť ):
Odberateľ s.r.o. (PÚ) dostala od nás faktúru, nevyhovovala im cena, prerobilo sa a vystavila sa znovu (bolo to v jeden deň/prípadne nasledujúci takže sa neriešili dobropisy a pod, v tej dobe to u nás išlo) s nižšou sumou. Faktúra sa im poslala emailom.
Oni ale zaúčtovali vyššiu faktúru aj ju následne uhradili (uhrádzajú neskoro, čiže aj o 3-4-6 mesiacov, niektoré aj viac..).
Pri kontrole mnou v 2013 som zistila, že je tam kopec preplatkov, čiže som ich kontaktovala ozrejmila vec a proste u nich nezaujem, ich to netrápi... poslala som teda odsúhlasenie zostatkov, opečiatkovali poslali späť. Následne som v 2014 urobila jednostranné zápočty, ktoré som im poslala poštou.. samozrejme ignorácia, platia ako keby som to neurobila. ČIže následne o pár mesiacov ďalší zápočet atď. V decembri som im poslala odsúhlasenie zostatkov a všetky tie zápočty znovu, aby ak nááhodou to nedostala účtovníčka, tak to mali...
Telefonicky sme sa nakoniec skontaktovali a teraz nevieme čo s tým, uctovnicka je tam nová... nevie ako to zaúčtovať ani co s tym robit, vlastne neeviduje tie moje preplatky na fakturach a teda nedavaju tie zapocty zmysel ... musia opraviť tie faktúry spätne? Vymeniť? Ako sa to dá vyriešiť??? :/ Nechcela by som im narobiť starosti, nevidim ale žiadne pochybenie na mojej strane.. faktúry sme im doručili (v kontakte sme iba s majiteľom/obchoďákom) a koncom roka som im vždy odsúhlasnia a pod. poslala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    No ja si nemyslím, že chyba je na strane iba u odberateľa. Jeden bude musieť ustúpiť a doúčtovať opravu chýb minulých období. Dúfam, že nieste aj platcami DPH o to viac opráv.
    fortunka samozrejme, obaja sme platcami :P Nastastie nieco sa mi uz podarilo poopravovat a je to ok, ale este nejake drobnosti

    Nesprávne faktúry - sumy na starších faktúrach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.