Zavrieť

Porady

Alfa vystavuje nesprávne údaje na faktúrach ako to riešiť?

Obdržal som niekoľko faktúr v programe ALFA v ktorých suma čiastka + DPH nezodpovedá skutočnosti, a keď do účtovníctva nahadzujem napr v MRP tak mi vychádzajú iné, správne hodnoty napr. v MRP 20 x 46 = 920x 1,2 = 1104,- ale ALFA účtuje 20 x 46= 916,67x 1,2= 1100,- Ostáva mi nezrovnalosť ktorú neviem ako riešiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takéto nesprávne vyhotovené faktúry vráť dodávateľovi na prepracovanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 To je síce pekné ale dnes nahadzujem faktúry a DPH, najhoršie je na tom to že to nie je od jedného dodávateľa, asi je chyba v ALFE a nikto na ňu projektanta neupozorní?
    Tweety Ak sa ozveš dodávateľovi a upozorníš ho na chybu , určite si to prepočíta, a bude s tým niečo robiť ďalej vo vzťahu k dodáv. softwéru.. AK ich nevrátiť na prepracovanie, nárok na odpočet dph si môžeš uplatniť taký, akú dph máš na faktúre.
    pavol54 A ten rozdiel by som mohol vo svojej evidencii nahodiť ako (+-) oslobodené od dph aby mi sedel konečný stav lebo tie čo už prijaté dnes meniť nemôžem a kvôli rozdielu asi 10 € by som musel robiť opravné DPH ?
    JAJA11 dodávateľ by si mal nastaviť ALFu
      zbaliť

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    mne to pripadá tak, že dodávateľ tlačí cenu za kus v celých číslach a skutočná cena v sklade je na viac desatinných miest.... ALFA počíta s cenou nezaokrúhlenou, ale na faktúre je cena zaokrúhlená...
    ja bežne vystavujem faktúry v ALFe a takýto problém nemám.....
    pavol54 Ale problém mám ja ako odberateľ, nech si to nastaví aj na dvadsať desatinných miest pre mňa musí byť výsledok presný Napr. 500 x 0,11x 1,2 =66 mi nahodí aj MRP ale ALFA dodá sumu 63,54 a ten rozdiel 2,46 musím účtovať mínusom oslobodené od dph alebo ako inak

    Alfa vystavuje nesprávne údaje na faktúrach ako to riešiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.