Zavrieť

Porady

kontrola z úradu práce

Vraj prišla žene kontrola s úradu práce, ziistili sme to až keď jej prišiel dopis z úradu práce, že sme vraj neboli v uvedený den a čas doma. Boli sme doma všetci traja a nikdo u nás neklopal a ani sme nenašli v schránke oznamenie o tom že nikto nebol doma. Môžu si dovoliť tvrdiť, že boli na kontrole, keď evidentne luhajú? *Ako sa proti tomu brániť?
Naposledy upravil Dav : 02.02.15 at 10:42
4 komentárov     zbaliť
Chobot Čo malo byť účelom kontroly? Prečo boli na kontrole?
marjankaj A čo ti kontrolovali? Či máš uvedené meno na poštovej schránke?
veronikasad manželka je na PN-ke ? (na tlačive UP)?
firmacemix žialbohu takéto kontroly sa stávaju bežne.klamú uradnici z uradu prace a nemate žiadnu šancu im to dokázať.mne sa stala podobna akože kontrola.oni tvrdia svoje,ja svoje.samozrejme pravdu ma ÚP.odvolanie alebo sťažnosť nemá zmysel,pravdy voči nim sa nedovoláte.im ide iba o jedine ako zničiť človeka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    áno chodia na kontrolu aj z úradu práce, evidovaný nezamestnaný preukazuje úradu práce na tlačive, ktoré mu vydá úrad práce svoju dočasnú pracovnú neschopnosť http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...85076809,d.d24 aby sa nemusel zúčastňovať na aktivitách úradu práce , nemusí ísť na tzv. kontakt...
    a ako sa brániť ? ťažko odpovedať, ale asi podobne ako v sociálnej poisťovni , ak mala v čase kontroly vychádzky, ak bola u lekára a má na to dôkazy OK ináč...mala by byť doma
    Naposledy upravil katka 23 : 02.02.15 at 10:47 Dôvod: doplnenie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety jáj, tak to ma nenapadlo, nenapísal, že je v evidencii
    BorisM katka boli sme doma na to dám krk ... a kontroly v prípade neprítomnosti nechávaju v schránke oznamenie a ani to sme nenašli
    marjankaj A keby ti nechali lístok v schránke, tak by sa niečo zmenilo?
    katka 23 trošku na odľahčenie - manžel bol na pn vyše roka , poctivo dodržiaval liečebný režim, kontrola asi 3x ale raz - bol doma ako vždy prišla kontrola vyzváňala neotváral vypísala oznámenie, ešte našťastie som ju na odchode zastihla ja a že manžel je doma odomkla som a on bol fakt doma ! rozuzlenie? sluchové postihnutie, jednoducho niekedy má takú chvíľu že nič nepočuje, a niekedy počuje aj to čo nemá
    Žabinka ja dám tiež na odľahčenie.. bola som v lete na PN po x-rokoch.. akurát v čase vychádzky som odbehla.. prišla kontrola, tety zazvonili od dola, chlapček zdvihol domový telefón, povedal že spím, a položil.. tety spokojné odišli, urobili si fajku, že ma skontrolovali..
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aká kontrola z ÚP? Nemáš na mysli kontrolu počas DPN? Ale to nechodí ÚP ale SP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ako sa brániť? - nuž napísať odpoveď na ten list - a doložiť, že ste boli doma ... (a manželka dodržiavala liečebný režim - lebo asi o to ide?)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko a ako sa da dolozit, ze si doma, ked si doma a nik okrem tych, co su s Tebou doma, Ta nevidi?
    Katy a R to už je na nich, ako si obhája ... zase aj pracovníci z UPSVaR by si len tak nedovolili tvrdiť, že boli na kontrole - ak to naozaj nebolo ... či?
    taiko no ved hej, len ma zaujima, ako sa taketo "slovo proti slovu"riesi
    marjankaj Taiko a čo chceš riešiť? Veď nenapísal čím mu hrozia. Možno chceli prísť na kávičku a takto museli ísť niekde do kaviarne za svoje.
    BorisM cosu sme napsali podla pravdy.. len zda to zabere mám obavu, že potrebuju umele snížiť nezamestnanost
      zbaliť

    Anina2 je offline (nepripojený) Anina2

    Anina2
    Hoci je to stará téma, je aktuálna. Ja som chvalabohu dávno nepotrebovala byť na PN, ale ak si dobre pamätám, uvádza sa na tlačive aj tel. kontakt. Mohli ti zavolať, keď teda nikto neotváral. Manžel bol kedysi na PN a lekárka mu predpísala Oxazepam na spanie. Takisto sa nemohol u nás nikto dozvoniť, ale potom to lekárka odôvodnila, takže všetko sa vysvetlilo.

    kontrola z úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.