Zavrieť

Porady

Účtovný program Pohoda a vyrovnavaci účet 399

Pri vymeraní DPH v pohode sa používa vyrovnavací účet 399
Vymeranie dph: celá suma 399/399
DPH 399/343
Odpočet: celá suma 399/399
DPH 343/399
To je ok
Ale ak nemám odpočet len vymeranie tak mi na učte 399 ostane na strane MD ta DPH ktorú som neodpočítala. Poradte mi prosím ako to dať do poriadku.
Vylepšiť otázku
3 komentárov     zbaliť
apo Ako si to vyriešila. Skutočne máš pravdu. Ja som zatiaľ vždy vytvoril dva ID. Ozaj neviem ako zabezpečiť aby sa zabezpečila rovnosť aktív a pasív po vymeraní dane. Riešením by bo vytvoriť dva ID, ale členenie DPH by som dal PN, aby som urobil zadosť zákonu o DPH. Členenie PDnadEu by som dal až keď budú splnené podmienky. Ako by to dopadlo ak by splnenie podmienok nastalo v nasledujúcom roku neviem. Obráť sa ich zákaznícku podporu.

Teraz som mimo z toho, že pri výpočte súvahy oznámia, že vplyvom zaokrúhlenia na celé Euro môže nastať situácia, že aktíva a pasíva sa budú rozchádzať a opravu si máme urobiť na eDane. Napísal som im šťavnatý mail, ešte mi nedali odpoveď.
amera Mne na otázku ako to mám zaúčtovať napísali že by to museli vidieť. neviem začo im platíme toľke prachy
amera A tú 399 som preúčtovala tak ako mi poradila blondy iwa na 518
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    ak nemáš nárok na odpočet, na faktúre cez záznam - vymeranie DPH - neodklikni aj odpočítanie DPH, tým pádom ti vytvorí len jeden ID na "vymeranie" DPH a na odpočet sa nevytvorí.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    amera no práve že na odpočet nevytvorí a ostane to na účte 399 a ten mi robí šarapatu. V obratovke sa to javí takto: obrat 20
    obrat za obdobie D 16
    koncový stav MD 4
    A práve ta suma 4 koncový MD stav potrebujem preúčtovať ale neviem na aký účet.
    blondy Zaplatena dph ti vstupuje do nakladov(sluzby), resp do obstaravacej ceny tovaru.cize napr sluzba 518/399(napr ak je len platca podla 7a). V pripade ze ide o dph za sluzbu ktora je danovym vydavkom. Ak ide o nedanovy vydavok 518nedanovo/399
    amera Ďakujem veľmi pekne nevedela som si stým poradiť ešte raz ďakujem
    amera Ďakujem
    AndrejkaZ ten zostatok na 399 ste si vyrovnali cez novy ID alebo uz v niektorom nahodenom doklade (prijata faktura, alebo ID pri vymerani)?
    amera preúčtovala som všetko čo som mala na 399 na 518 tak ako mi to poradila blondy iwa
    AndrejkaZ dakujem, uz som to aj ja tak urobila
      zbaliť

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Aj po mne dnes chceli poslať databázu. Neposlal som im nič. Pokazili to čo fungovalo správne a odmietajú vyriešiť iné námety. Napríklad vytlačia denník a tlač nemá súčet aby bolo zrejmé, že denník a hlavná kniha sú vytlačené z tých istých dát, vytlačia súpis vyplatených miezd v hotovosti a nevytlačia súčet a tak rad radom.

    Účtovný program Pohoda a vyrovnavaci účet 399

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.