Zavrieť

Porady

SOM EVIDOVANÝ na ÚPSVAR, MôŽEM SI ZALOŽIŤ OBČIANSKE ZRUŽENIE?

zdravím,

som evidovaný na ÚPSVaR a poberám dávku v hmotnej núdzi, no chcel by som si založiť OZ, mám otázku:

Ako to bude v prípade, že si ho založím, vyradia ma z evidencie a musím si platiť sám zdravotnú a sociálnu? alebo ako to je? vopred ďakuem za nejaké info,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    meee no veď tto mi je jasné, no zaujímam sa to, ako to je , keď ako jeden z členov budem evidovaný na úrade práce, či sa mi tam niečo zmení alebo nie, či sa platia za združenie nejaké odvody, sociálna, zdravotka atď, lebo nejako som mimo ćo sa toho týka, ďakujem vopred
    meee aké povinnosti mi vyplývajú?
    To, ze budes iba spoluzakladatelom o.z. (vyuzijes svoje pravo zdruzovat sa) a neskor budes iba radovym clenom, nemoze mat ziaden vplyv na tvoj status. Ina vec by uz bola, ak by si zacal z o.z. ziskavat roznou formou financie alebo ine vyhody.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Poloz si zakladnu otazku CHCES POMAHAT alebo PARAZITOVAT na este socialne odkazanejsich resp. cim inym horsie tym mne lepsaie ???
    Nehnevaj sa, ale touto snahou nicis a to urcite nielen u nma poslednu snahu pomahat ludom v nudzi . A to si nerobim iluze o telefonistoch pred zdanovacim obdobim prosiacich o podporu z ktorej ani nevedia ake % ( marza z vyzbieraneho ) zostava ich organizacii. Rozhadenejsi hovoria o ZAKONOM urcenych ,,slabych,, 20% z vyzbieraneho!!! ZOBUDTE SA 20% marza zostava maloktoremu serioznemu dodavatelovi techologie na ktoru musi poskytovat 12 alebo 24 mesiacov zaruku. Chod makat paraziov je tu uz dost .
    meee kamarae, ak nepoznas okolnosti, atd, tak radsej pomlc, lebo tu len parazitujes...dakujem

    scoo je offline (nepripojený) scoo

    scoo
    oz je neziskovka, s uradom prace nema nic spolocne, oz mozes zalozit, ak mas dalsich dvoch clenov, dokopy teda musite byt traja a podelit si funkcie predsedu, podpredsedu a revizora
    ziadne odvody sa za oz neplatia, iba kazdorocna registracia u notara na poberanie 2% z dani

    SOM EVIDOVANÝ na ÚPSVAR, MôŽEM SI ZALOŽIŤ OBČIANSKE ZRUŽENIE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.