Zavrieť

Porady

Osoba podnikajúca na základe živnostenského oprávnenia zapísaná do OR (Srbskej národnosti) a daňové priznanie - je vedená ako podnik zahraničnej osoby (OZ PZO)

1. Považujem takúto osobu ako štandardnú SZČO ?
2. Môžem takejto osobe spracovať jednoduché účtovníctvo, uplatniť nezdaniteľnú čiastku , nárok na daňový bonus a 40 % paušálne výdavky ? (Zdá sa mi to logické, keď je to vlastne SZČO na základe Osvedčenia (len zapísaná do OR na základe požiadavky živnostenského registra)
3. Alebo striktne musím viesť podvojné účtovníctvo, kde o všetky vyššie uvedené výhody takáto osoba príde ? (žiadna nezdaniteľná čiastka, žiadny daňový bonus ? ) Toto sa mi zdá byť v nevýhode o proti obyčajnému Slovákovi SZČO. A bol by značne vo veľkej nevýhode.
Budem vďačná za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    FO zapísaná do OR v Slovenskej republike musí viesť PU.
    Ako je to v Srbsku neviem. Asi by mal podávať daňové priznanie aj v Srbsku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Na druhej strane FO ak nie je platiteľom DPH, si môže uplatniť výdavky 40% z príjmov. Ale ako v tomto prípade vyplní DPFO typu B by som konzultoval so správcom, prípadne dal otázku na FS SR.
    Economic Dobrý nápad, ďakujem, práve som im napísala dopyt. To podvojné mi je jasné, len rada by som mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku, 40 % paušálne výdavky a má syna, tak daňový bonus. A rada by som mu to urobiť dobre. :-)
    Economic Mám odpoveď z DÚ. Vedie PÚ, no nemôže si uplatniť 40 % nákadov. Čiže je v absolútnej nevýhode. Musí uplatňovať reálne účtované náklady. DP podáva B, výkazy dokladá z PÚ. Uplatní si nezdaniteľnú čiastku, aj DB. NO to je tak všetko. A cvaká jak múrovatý. Zrejme vymyslíme inú formu podnikania. Takto to nepôjde.
    marjankaj Otázka je či to PU musí viesť? Nemôže viesť JU alebo daňovú evidenciu?
      zbaliť

    Osoba podnikajúca na základe živnostenského oprávnenia zapísaná do OR (Srbskej národnosti) a daňové priznanie - je vedená ako podnik zahraničnej osoby (OZ PZO)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.