Zavrieť

Porady

Ako spravne dokladovat zakaznikovi?

Ahoj som vedena DU a vykonavam cinnost, ktora sa oficialne oznacuje ako tvoriva praca, autorske dielo. Potrebovala by som poradit ako dokladovat prijem v konkretnom pripade, ze si zakaznik u mna objedna portret. Postup bude taky, ze prijmem zalohu na ucet a portret mu budem posielat postou, bud na dobierku, kde doplati zvysok alebo sa zvysok doplati prevodom. Chcem vediet ake doklady som povinna vystavit, aby to bolo vsetko v sulade so zakonom. Vie mi niekto podat spolahlive info?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bomo je offline (nepripojený) bomo

    bomo
    Tvorba autorských diel chránených autorským zákonom a ich následné rozširovanie predajom alebo inou formou prevodu práva sa nepovažuje za podnikanie a autor sa nepovažuje za podnikateľa, takže nemusíte vystavovať doklady, ktoré sa bežne vyžadujú od podnikateľa (blok z registračnej pokladne či iné doklady). Ak prijmete platbu výhradne cez bankový účet, tak nemusíte vystavovať žiaden doklad - pre zákazníka je dokladom výpis z účtu, prípadne potvrdenie o vklade na bankový účet.

    Ako spravne dokladovat zakaznikovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.