Zavrieť

Porady

DPH pri vyradení vozidla z majetku po havárii.

ahojte, Auto sme mali zaradené vo firme 2 roky.Pri kúpe bola uplatnená DPH.Minulý mesiac prišlo k havárii a od Poisťovňe už máme list, že ide o totálnu škodu. Moja otázka znie, treba vrátiť časť DPH z neodpísanej sumy ? Ďakujem vopred
KloferHladny ja iba malú poznámku. to, že poisťovňa napísala že preplatí škodu vo výške "akoby" to bola totálna škoda neznamená, že auto je vyradené z majetku. Auto vyradíte: predajom (na súčiastky) alebo likvidáciou (vrakovisko). V prípade predaja na súčiastky z predajnej ceny odvediete DPH. V prípade likvidácie na vrakovisku DPH neodvádzate. Pozor ešte na novelizovaný ZDP § 19 - zostatková cena !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    V prípade havárie nie je povinnosť vrátiť pomernú časť DPH. Táto povinnosť je len pri krádeži. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-222#p53-5

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie. Nevšimla som si, že máš totálku. Je to škoda a pri nej je iný postup áno, odvedieš dph .



    Opravujem čo som opravila, pôvodne bola odpoveď NIe. To je aj správne.
    Nechcela som nikoho pomýliť.
    Naposledy upravil Tweety : 21.02.15 at 10:15
    vierabk Vieš mi to nejako vysvetliť, že prečo nie?
    petra:-) Podľa ktorého § zákona o dani z pridanej hodnoty? Povinnosť odviesť DPH alebo jej pomernú časť je len pri krádeži.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    netreba, len ak by šlo o odpredaj vraku.
    vierabk Doplním ešte, naša firma bude odpredávať vrak.V tom prípade vyhotovíme faktúru s DPH. A tým pádom mám DP vysporiadanú.
    Dobre to chápem?
    vierabk DPH samozrejme

    DPH pri vyradení vozidla z majetku po havárii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.