Zavrieť

Porady

Poistka zodpovednosti účtovník

Dobrý den,
môže mi niekto poradiť aké existujú poistky zodpovednosti pri práci SZČO-účtovník? A máte skúsenosti v akej poisťovni je najvýhodnejšie ? Ďakujem
Naposledy upravil Iwett : 20.02.15 at 06:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Iwett Ďakujem za radu, nezávisle na odpovedi som sa aj ja rozhodla pre Allianz... v 5-tich poisťovniach mi odpísali že nepoisťujú, zostala mi kooperatíva a alianz, tak som sa rozhodla pre allianz...
    eduard2000 neskúšala si UNIQA ? da sa to tam dojednať aj pre SZČO aj pre firmu .

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no mňa by skôr zaujímalo, ako takéto poistky fungujú - poznáte niekoho, komu poisťovňa niečo preplatila? A čo konkrétne to bolo?
    KloferHladny je to definované ako profesná zodpovednosť + definovaná minimálna poistná suma + spoluúčasť + napr. právne zastupovanie v prípade sporu so štátom. Vyskúšaj u rôznych poisťovní, poradia, navrhnú (veď si ich zákazník)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    hádam každá poisťovňa má poistenie zodpovednosti za škodu ... ale treba si dobre pozrieť - čo konkrétne v tom je.
    Aby tam nebolo napríklad plnenie len v prípade, keď zhodíš niekomu ťažký šanon na nohu!

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Práve nedávno mi kolegyňa povedala, že jej poisťovňa odmietla zaplatiť plnenie za pokutu, ktorú dostal klient. Zabudla mu odoslať výkaz a poisťovňa to odôvodnila tým, že platí iba za neúmyselné chyby. Čo všetko je podľa nich úmyselná chyba, povedať akosi nechceli, tak samozrejme poistku hneď vypovedala.

    Takže aj ja mám v pláne si tento výraz overiť v mojej už roky uzavretej poistke.
    Iwett Ja som nemala doteraz poistku žiadnu, kedysi som sa pýtala a bolo mi povedané, že poistka nezahŕňa náhradu penálov a pokút...tak som nemala žiadnu. Čo mi majú nahnradiť okrem penálov a pokúť? Zlomené pero? Ale teraz som našla, že zahŕňa aj pokuty, tak som sa dala poistiť...podľa zmluvy to vyzerá dobre, a poisťovák mi povedal, že nedávno vyplácali účtovnej firme nejaké penále. Spoluúčasť mám 100,- € a ročne je to cca 200,-€. Tak som sa poistila. Budem lepšie spávať.

    eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

    Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac eduard2000
    skús UNIQA , taketo poistenie určite dojednávajú ako profesnu zodpovednosť

    Poistka zodpovednosti účtovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.