Zavrieť

Porady

Denna uzavierka- Registracna pokladna

Dobry,
ja by som sa chcela opytat skusenejsich. Kazdy den musi podnikatel urobit dennu uzavierku registracnej pokladne/prijmu/.Musi to byt v X rezime alebo Z rezime? Pouzivam pokladnu 4 dni .Dennu na konci dna som vytlacila v Z rezime. Vcera som si nevsimnla a vytlacila som ju v X rezime. Je to velky problem? Co teraz mam robit?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Musí robiť Z-uzávierku. Pokiaľ si ju neurobila v Z iba v X, tak Ti načíta dva dni dokopy, (ak ju spravíš dnes a včera si ju nespravila.)
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

presne tak teraz som si to spocitala, vychadza to tak. A zajtra zase ked ju budem robit v Z zase mi spocita dni? Alebo to bude uz iba za ten den?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už len za jeden. RP si pamätá poslednú uzávierku. Keby si nespravila uzávierky za tri dni, tak by Ti ich napočítalo spolu so štvrtým dňom, čiže štyri v kope.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

A rano sa ma robit tiez uzavierka? Mam k RP taku knihu a tam pisu ze ano.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Myslim na zaciatku ked otvaram predajnu
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Alebo ju urobíš po záverečnej, alebo ráno pred začiatkom "nového dňa"(ak zabudneš večer.)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stačí raz za deň, vo väčšine prípadov je to večer. Keď si firma uzatvára tržbu za deň, vtedy sa urobí aj denná uzávierka v RP. Keby si spravila uzávierku večer a následne aj ráno bez predaja bola by nulová.
A nezabudni vždy posledného v mesiaci spraviť aj mesačnú uzávierku.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Dakujem lenkak.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Kde by som mala hľadať, čo všetko musí uzávierka denná, či mesačná obsahovať?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alušik
Kde by som mala hľadať, čo všetko musí uzávierka denná, či mesačná obsahovať?
Alenka pozri : Vyhláška MF SR č. 55/1994 Z.z.

§ 2 pís.j.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Hlavička dokladu, GT1, GT2, GT3, sumy cez oddelenia, spolu suma, ak je platcom DPH, tak aj základ, dph, celkom obrat.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte sa môžu vyskytnúť aj storná, zľavy a refundácie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V podstate Kniha výkazov denných a mesačných obratov obsahuje všetky potrebné stĺpce, do ktorý sa údaje z uzávierok zapisujú.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ďakujem za všetky odpovede. Obyčajne viem, čo uzávierky mávajú, len ma to zaujímalo, kde v zákone to nájdem kvôli tomu, že som sa prvý krát stretla s uzávierkou, ktorá nemala v hlavičke názov a sídlo, bolo tam len IČ DPH a DKP, tak som zostala zaskočená. Chcela som to teda dotyčnej podnikateľke podložiť, že nemá dobre nastavenú kasu...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

alušik
som sa prvý krát stretla s uzávierkou, ktorá nemala v hlavičke názov a sídlo, bolo tam len IČ DPH a DKP, tak som zostala zaskočená. Chcela som to teda dotyčnej podnikateľke podložiť, že nemá dobre nastavenú kasu...
To veru asi nemá....na dokladoch bežných jej tlačí v hlavičke všetky údaje? Nevidí sa mi, že by bola pokladnica taká múdra a sama si vyberala, kedy čo bude tlačiť.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Musím to zistiť, či je to tak tlačí aj na hotovostné doklady, alebo len na tie uzávierky... Neviem, či tam dáva pečiatku, alebo ako to inak robí.
V každom prípade ju na to účtovníčka predomnou vôbec neupozornila. Papiere som prebrala len teraz v apríli a tie uzávierky rok dozadu sú všetky také - bez hlavičky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jednoznačne ju na to upozorni.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

lenkak
Jednoznačne ju na to upozorni.
Tak ako píše Lenka, ináč jej hrozí pokuta z viacerých miest. Napr. DU, SOI
0 0
pedrotello pedrotello

pedrotello je offline (nepripojený) pedrotello

Chcel by som sa spýtať, či je potrebné pri niektorej "Z" uzávierke registr. pokladnice (dennej, resp. mesacnej) pouzivat aj tlacidlo "vyber hotovosti", ak táto pokladna nema zásuvku na peniaze?
Ako ma byť správne previazaná tržba cez reg. pokladnicu so stavom pokladnice evidovanej v penaznom denniku?

Dakujem za odpovede.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

My používame tlačítko Výber... vtedy, keď nám príde tovar na dobierku a platíme ho z tržieb. Keby sme peniaze len vybrali a neurobili výber, nesedel by nám stav na konci dňa v pokladni /fyzicky/a na dennej uzávierke /páske/
Pri uzávierke mesačnej robíme Z-uzávierku pomocou výberu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať