Zavrieť

Porady

Super ovocný koláč

Potrebujeme:
4 vajcia, 26 dkg hladkej múky špeciál, 26 dkg práškový cukor, 8 lyžíc vlažnej vody, 10 lyžíc oleja, 1/2 prášku do pečiva
Plnka:
1 liter mlieka, 2 Zlaté klasy, 3 lyžice hladkej múky, 1 vanilka a cukor(podľa chuti)- uvariť krém
Do vychladnutého krému zapracovať maslo.
Na upečený koláč vylejeme 1 celý čučoriedkový kompót (aj so šťavou), navrch plnku a na to 2 práškové šľahačky
Usporiadat
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

alla66 Pozri príspevok
podaril sa, dala som tri vajíčka / zdali sa mi malé/....trošku som cesto vyšľahala s mixérom a použila papier na pečenie....na husto naukladala marhule, broskyne...koláč je


ďakujem, inšpirovala si ma do najrýchlejšieho pečenia v mojom živote....po prečítaní Tvojho príspevku som dostala chuť na koláč
Joj, ako som sa potešila na rýchly a ešte vyskúšaný recept...zajtra ho vyskúšam...kočky ďakujem...hádam sa aj mne podarídám vedieť
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
Ja tiež pridám jeden receptík, práve som ho včera piekla.

Ovocný koláč s posýpkou.

4 šálky polohrubej múky ( ja dávam 3 dcl )
2 šálky kryštál. cukor
1 šálka oleja , toto všetko spolu zmiešame.
Zo zmesi odoberieme šálku a do ostatnej pridáme 2 vajíčka , 1 1/2 prášku do pečiva , 2dcl mlieka. Dobre vymiešame a dáme na vmastený a hrubou múkou vysypaný plech. Na cesto naukladáme husto ovocie ( podľa sezóny ) , a posypeme posýpkou ( je zo zmesi čo sme odobrali ) Dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov , 25 - 30 minút.
Nech sa vydarí.
Tak aj mne sa koláčik vydaril. dala som navrch mrazené višne...bol rýchlo hotový a to sa mne páči dala by som mu názov Bleskovo výborný ovocný koláč
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

alla66 Pozri príspevok
podaril sa, dala som tri vajíčka / zdali sa mi malé/....trošku som cesto vyšľahala s mixérom a použila papier na pečenie....na husto naukladala marhule, broskyne...koláč je


ďakujem, inšpirovala si ma do najrýchlejšieho pečenia v mojom živote....po prečítaní Tvojho príspevku som dostala chuť na koláč
Ahojte, som naozaj veľmi rada, že sa Vám koláčik vydaril a hlavne že chutil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať