Zavrieť

Porady

Uplatnenie a plnenie reklamacie na zle vykonanu prácu

Dobrý večer.Potrebovala bi som poradiť.Kupovala som nový kotol na tuhe palivo ktorý mi zapajal jeden dotyčný majiteľ predajne ktorému som vopred zaplatila 200e za pracu teda za napajanie kotla a mala som mu už len doplatit za použitý material ktorý pri tom použije.Po napojeni som zistila,že napojenie nieje totožne s normami a predpismi ktore bi mi mohli skomplikovat pozaručný servis.Teda poslala som mu reklamaciu na pracu ktoru zle odviedol a potom doplatenie dalšej faktury.Z dovodu že je stale vykurovacie obdobie a on bi musel pri oprave vypustit a napustit celý system kurenia,trvam na tom aby bola oprava vykonana až po skončeni vykurovacieho obdobia pre to,že mam male dieta a staršiu mamu u nas sa kuri skoro nepretržite.Majiteľ sa ale teraz stale dožaduje opravy a dokonca ma obvinil že mu nechcem vyplatit fakturu preto to stale predlžujem.A dokonca sa mi vyhražal že ma dá na sud.Neviem či mu to teda mam dovolit aj napriek tomu že budeme doma mrznut alebo mu možem ja určiť termín plnenia reklamacie???Dokonca pod zamienkov bez neakej dohody somnou poslal svojho zamestnanca k nam domov pokial som ja bola v praci a dožadoval sa opravi u mojej 72 ročnej mami aj napriek tomu že sa v kotli kurilo a klamal že sme spolu dohodnutý.Neviem čo mam robyť.Od začiatku s ním boli problemi aj s tých 200e zálohy čo som mu dala za pracu si strhol neopravnene 40e a vo fakture mi naučtoval len160e a zdovodnil to že je platca DPH.Prosím poradťe mi ako podtupovať dalej??Dakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A ma ten majitel predajne vobec osvedcenie,aby mohol kotol zapojit a spojazdnit? Orazil ti aj zarucny list?
A podla coho si zistila, ze je praca urobena neodborne?

Tym, ze vykonanie reklamacie odkladas, ides vlastne aj proti sebe, cas ti uteka...
A on,ako vykonavatel diela tiez musi dodrzat termin na vykonanie napravy, takze ak nebudes spolupracovat,on sa moze branit tym, ze si odmietla ponukanu napravu.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
elena7656 elena7656

elena7656 je offline (nepripojený) elena7656

Orazyl mi zaručný list po niekolkých upozorneniach a dokonca po mesiaci aj vystavil fakturu ktoru predtým nechcel.Prišla som na to tak,že mi odmietol dorobyt celu pracu teda okrem kotla aj uzavriet celý obvod ,ktorý predtým slubil že dorobí spolu s kotlom.Zapojil len kotol a na tu dru pracu som si musela napýtať druheho odborníka ktorý zapaja tiež tie kotly ma na to aj osvečenie a ten mi to dorobil jemu som tiež za to zaplatila on mi to aj prekontroloval a zistil že ten kotol nieje zapojený podla noriem vyrobcu a nasiel mi tak isto aj navýšený material čo bol napísaný vo fakture a nebol použitý tak som toho majiteľa nato upozprnila a napisala mu reklamaciu na pracu.Po obhliadke zistil že mam pravdu len s tým majiteľom je dohodnuť sa na niečom nemožne..Vymysla si termíny klame ubral mi z mojich 200e co som mu dala za pracu 40e tak že vo fakture bolo len 160e odrataných.Príde mi to take ako keby chcel namna našit že on vlastne mal zaujem mi to dorobyť a že ja som nemala zaujem aby to nemusel dorábať.Neviem už čo teraz??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať