Zavrieť

Porady

preco sa vypina PC pocas hrania?

Zdravim. Potreboval by som poradit. Mam taky mensi problem s mojim PC. Samovolne sa vypne alebo resp. tvrdo restartuje ked hram hry. Nie vsetky, Robi to len pri niektorych. Napriklad pri hre Dead Island sa vypne vzdy na rovnakom mieste- u znameho ta ista hra bez problemov. Teraz som zacal znovu hrat Mafia 2 (moja srdcovka . Nikdy pred tym som s tou hrou nemal problem a teraz sa PC zase vypina. Predpokladam ze to bude hardwarovy problem, kedze som pred nedavnom formatoval kvoli tomu HDD. Tak ak vas nieco napada, dajte mi prosim vediet. Dakujem.
misoft Teploty? A predpokladám - sú to warez hry.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moonie32 je offline (nepripojený) Moonie32

    Moonie32
    Môj odhad je prehrievanie CPU, môže byť zaprataný, zatvrdnutá pasta, ... http://www.alcpu.com/CoreTemp/ ... toto si stiahni a sleduj teplotu ... bežná teplota bez nieakej záťaže 30-50, pri hraní 50-75, 75+ by nemala byť, väčšina procesorov sa vypína pri 100C. Teploty som uviedol len orientačne zaleží od toho či je to desktop alebo NB, a pod.
    Naposledy upravil Moonie32 : 03.03.15 at 18:59
    Jaroslav Slavianin Šolc Vdaka za tip. A ak by to aj bol ten CPU, co s tym? Inac teraz mam teplotu 40 na jednom a 40 na druhom jadre. Skusim este zahrat hru.
    Moonie32 No ono sa CPU prehrieva pri hraní .... ako som povedal chyba môže byť v prachu a iných znečisteniach popr. ak máš PC už dlhšiu dobu môže byť teplovodivá pasta zatvrdnutá, ak by pred pádom bola teplota CPU v pohode môže to ešte robiť grafika popr. zdroj .... ale predpokladám skôr že to bude CPU, ak bude teplota pred pádom menšia ako 90C, ďalši krok je zistiť teplotu GPU
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaroslav Slavianin Šolc hmm..v tychto veciach som trochu lama Tym zdrojom myslis chladenie (ventilator)?
    jslancik zdroj je zdroj. ak rozoberieš kryt PC, tak je do neho pichnutý kábel z elektriky. Zdroj má určitý výkon, a comp pri vyťažení žerie troška viac. Ale ak tam nemáš žiadnu samostatnú grafiku, tak by nemal byť problém so zdrojom.
    Jaroslav Slavianin Šolc Takze by som mal vyskusat vymenit zdroj?Predpokladam ze dnesne zdroje maju nizsiu spotrebu a lepsi vykon ako tie ked som kupoval svoj komp. A ten uz ma cca 8-9 rokov.
    misoft 8-9 rokov starý zdroj? Tak to bude už dosť "unavený".... Zdroje už nie sú také drahé....kúp, vymeň, vyskúšaj, referuj.....
      zbaliť

    preco sa vypina PC pocas hrania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.