Zavrieť

Porady

poistka na auto

mam poistku na auto v komunalnej poistovni. Pri burke nam udrel blesk do auta pričom prasklo predne sklo. Nasledne som si telefonicky i osobne overila ci mam narok na poistne plnenie PZP. Pracovnici pobocky mi potrdili ze narok mam. Potvrdil mi to aj obhliadajuci pracovnik. Preto som podala hlasenie o skodovej udalosti a vsetky potrebne dokumenty. Faktura za vymenu skla bola 281e. V poistke sa uvadza ze poistovna poskytne poistne plnenie, ak dojde k poskodeniu alebo zniceniu motoroveho vozidla narazom alebo zrutenim lietadla, padom stromov,stoziarov a inych predetov ak nie su sucastou poskodenej poistnej veci, povodnou, zaplavou, zemetrasenim, tiazou snehu alebo namrazy, vichricou, krupobitim, zosuvom pody alebo zrutenim lavin, teda VSETKO PRIRODNMI ZIVELNYMI UDALOSTAMI NEOVPLYVNIELNYM LUDSKYM KONANIM ALEBO OPOMENUTIM. Aj napriek tomu nam to poistovna zamietla. Mam to brat ze blesk je zivel ktory clovek moze ovplyvnit alebo ze blesk neje zivlom ? Ak by som si to bola urobit bez faktur pri znamom mechanikovi bolo by ma to vyslo 50e. Kedze po obvolani skolenych pracovnikov komunalnej poistovne som si myslela ze problem bude vyrieseny kladne, v moj prospech, tak som to zacala riesit priamou cestou cez faktury aj ked faktura mi bola na... Stale si myslim ze poistovna v tomto smere pochybila potrebovala by som dobru radu odbornika nie od pracovnikov komunalnej poistovne. Myslim si ze v tomto svete clovek dalej zajde s klamstvom. Za odpovede vam vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Problém je akurát dokázať, že k prasknutiu predného skla došlo v súvislosti s úderom blesku do motorového vozidla. Blesk podľa fyzikálnych zákonov udrie do kovových častí motorového vozidla, kde zanechá na laku stopu a tak isto blesk musí vyjsť, obvykle stykom pneumatík s vozovkou a na pneumatike musia byť tak isto stopy.
    http://auta.jenpromuze.cz/node/1509/gallery/2
    http://auta.jenpromuze.cz/node/1509/gallery/3
    http://auta.jenpromuze.cz/node/1509/gallery/4
    Pri riešení poistnej udalosti by pomohli fotografie poškodeného mot. vozidla. Ak nebolo iné poškodenie, ako prasknuté predné sklo, tak je otázne, ako k poškodeniu došlo.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podaj voči rozhodnutiu odvolanie s uvedením poistných podmienok:
    "....uvadza ze poistovna poskytne poistne plnenie, ak dojde k poskodeniu alebo zniceniu motoroveho vozidla narazom alebo zrutenim lietadla, padom stromov,stoziarov a inych predetov ak nie su sucastou poskodenej poistnej veci, povodnou, zaplavou, zemetrasenim, tiazou snehu alebo namrazy, vichricou, krupobitim, zosuvom pody alebo zrutenim lavin, teda VSETKO PRIRODNMI ZIVELNYMI UDALOSTAMI NEOVPLYVNIELNYM LUDSKYM KONANIM ALEBO OPOMENUTIM."
    Upozorni ich, že blesk je živelný prírodný úkaz, ktorý nie je ovplyvniteľný a že si budeš na základe uvedených poistných podmienok od nich vymáhať plnenie poistnej udalosti i súdnou cestou....
    Ďalej ich oboznám, že ich postup predložíš i http://www.skp.sk/ s tým, že sa vyhýbajú tomu, čomu sa zaviazali a sú povinní plniť.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Všetko súhlas, akurát je zbytočné posielať nejaký podnet na SKP, oni neriešia spory medzi poisťovňou a klientom.

    Ešte doplním, že normálne takéto škody nie sú hradené z PZP, akurát pre zlepšenie imidžu poisťovne skupiny Vienna Insurance Group (Komunálna, Kooperatíva) vydali verejný prísľub, že z PZP budú kryť aj takéto udalosti:

    http://www.kpas.sk/userfiles/downloa...91014_2015.pdf

    V prísľube nie je priamo uvedený blesk, ale z textu prísľubu sa dá poškodenie bleskom zaradiť do zoznamu živelných udalostí. Treba napísať odvolanie a ak to zamietnu, podať návrh na súd.

    Najprv nasľubujú hory- doly a potom sa vykrúcajú. Verejný prísľub je záväzný rovnako ako poistná zmluva.
    preboha zabudli ste doplniť, že klient musí aj preukázať, že ku škode došlo živelnou udalosťou - samotné tvrdenie teda jednoducho nestačí. Pochybujem že bežný motorista na prvý pohľad vie spoľahlivo zistiť príčinu poškodenia skla. Tých príčin totiž môže byť viac, akurát výsledok je vždy rovnaký - prasknuté sklo.
    misoft Malá poznámka: v prípade blesku je to vždy dokázateľné. Po zásahu blesku na karosérii ostávajú stopy a pokiaľ by so bolo v blízkosti styku čelného skla a karosérie - je ja predsa pri zásahu blesku i vysoká teplota v mieste zásahu - vraví sa tomu tepelný šok. Ani čelné sklo nevydrží tepelný šok niekoľko tisíc °C (rozdiel medzi teplotou skla a teplotou karosérie v okamihu zásahu.
    preboha blesk môže zanechať tepelné stopy, ale iba na "vstupe" a "výstupe" . vstupom býva obvykle anténa, a výstupom disk kolesa. cesta od vstupu po výstup je obvykle kovová - vodivá. Že by blesk zablúdil na nevodivé sklo? a dokonca ho zohrial na tisíce stupňov? no dobre
    misoft Nepochopil - nie sklo sa zohreje od blesku - kov. Veď píšem rozdiel teplôt karosérie (kovu) a skla - dne nemáš už skla usadené v gumennom tesnení, často sú lepené priamo na kisňu. A kov je lepší vodič elektriny i tepla.
    preboha skúsim ešte raz: VIDITEĽNÝ tepelný účinok blesku ( spálený lak, roztavený kov) je iba v tesnom okolí miesta, zásahu - napr. roztavená anténa na streche. V okolí antény - napr. 5cm už nevidieť tepelný účinok - teda ani farba na plechu nemusí byť zhorená. Prestup tepla do ďalšieho okolia je tak už bohužiaľ iba teória. Rovnako typické ( a logické) miesto výstupu blesku do zeme je z disku kolesa. Na disku kolesa je pneumatika - aj táto podľa Vašej teórie praskne resp. nebodaj zhorí? Ak už nič iné pozrite si niekde na webe ako vyzerá auto po zásahu reálneho blesku.
    misoft Nuž - ako myslíš. Ovšem - nevieme, či mal, alebo nemal na streche anténu. A blesk je dosť nevyspytateľný. Drbne tam, kde je najmenší odpor. I keď vyhľadáva "najvyššie" miesta - nie je to pravda. Kľudne drbne vedľa antény - a čo, keď to trafil tam, kde je sklu ku karosérii prichytené?

    Len tak
    I ja som dostal do auta jednu "bleskovú". Dávnejšie - na Donovaloch. A mal som anténu! A predsa to drblo vpredu do kapoty!
    preboha aj motorový priestor je pre blesk zrejme zaujímavý - je tam uložený alternátor, ktorý vyrába elektrinu,elektrické pole takže prečo nie.....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.