Zavrieť

Porady

Ako získať pristupovu cestu cez súkromný pozemok?

Chcem sa opýtať ako získať pristupovu cestu cez súkromný pozemok ak pozdĺž celej dĺžky môjho pozemku má sused pozemok O šírke jedného metra. Hneď vedľa jeho metrového pozemku je prístupová cesta. Dá sa to nejako vyriešiť ak mi nedá súhlas na prejazd?
Naposledy upravil Mariana B. : 16.03.15 at 10:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes navrhnut susedovi odkupenie jeho pozemku.
    Inak,on nie je povinny umoznovat prechadzat cez jeho pozemok. Mozes este skusit sudnou cestou,ale s rizikom,ze sud prehras

    Naozaj nemas ziadnu inu moznost dostat sa k svojmu pozemku? Ako chodili majitelia doteraz?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivan214 No zatial sme chodili cez jeho. Ale na stavbu domu potrebujem jeho pisomny suhlas co bude asi problem. Ina moznost bohuzial nieje.
    arizona a ta pristupova cesta patri komu ? Oni daju suhlas na prejazd?
    Ivan214 Pristupova cesta je zakreslena v mape a patri obci. Vedla cesty ma on 1m siroky pozemok a potom mame my. Je to zlozite vysvetlit preco tam ma jeden meter on ale je to tak.
    arizona mozno by pomohol nejaky nakres, nech si ludia vedia lepsie predstavit vasu situaciu. Ten jedem meter vedie okolo jeho pozemku? Alebo...? Brani ten pas viacerym domom k pristupu?
      zbaliť

    Ako získať pristupovu cestu cez súkromný pozemok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.